Ana SayfaCilt BakımıSudocrem Nedir? Nelere İyi gelir?

Sudocrem Nedir? Nelere İyi gelir?

Sudocerm Nedir?

-

Sudocrem, antiseptik özellikli bir bebek bakım kremidir. Üretim amacı esasen pişikler içindir.  Uzun yıllardır bebeklerde pişik tedavisinde kullanılan güvenilir bir kremdir. Cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak bebeklerde idrarın cilde değmesini önleyerek pişikten korur.

Sudocrem bebek bakım kremi içeriğinde; çinko oksit, sodyum benzoat, ve hydroxy anisole bulunur. Bebeklerde cildi tahriş eden bütün etkenlerden izole eder. Bununla beraber cildi yumuşatarak daha sağlıklı bir doku oluşmasına yardımcı olur. Bebek bezi kullanımına bağlı olarak oluşan tahrişlerin önüne geçer.

Bebeklerde güneş yanıklarında ve küçük yaralanmalarda da etkili sonuçlar verdiği gözlenmiştir.80 yıldır içeriğinde herhangi bir değişime gidilmemiş ender kremlerdendir.  Geniş bir kullanım alanı olan bu krem her cilt tipiyle uyum göstermektedir.

Sudocrem’in Diğer Kullanım Alanları

Bebek bakım kremi olarak üretilen sudocrem, içerisindeki maddeler sebebiyle başka birçok alanda kullanılmaktadır. Örneğin içerisinde bulunan çinko egzama, cilt yaraları ve sivilceler için faydalı bir maddedir. Bu krem bulundurduğu yüzde 15 oranındaki bu çinko ile sivilceler üzerinde oldukça etkili olmaktadır. Bununla birlikte; yaşlı insanların uzun süre yatağa bağımlı olması durumunda ortaya çıkan yatak yaralarını da iyileştirdiği gözlenmiştir. Vücutta meydana kelen kesiklerde güneş yanıklarında da etkilidir. Uçuk ve cilt kaşıntılarına da iyi geldiği kullanıcı yorumlarından yola çıkılarak söylenebilir.  Kısacası kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Bebek pişik tedavisi
  • Sivilce ve akne tedavisi
  • Sivilce izlerinin iyileştirilmesi
  • Cilt lekeleri ve güneş yanıkları
  • Deride meydana gelen ufak yaralanmalar (kesik, çizik gibi)
  • Egzamaya bağlı olarak gelişen cilt lekeleri

Sudocrem Kullanımı

Sudocrem yoğun yapılı bir kremdir. Cildi beyazlatma etkisi olduğu görülmüştür. Sudocrem ‘i akne tedavisi için kullanacak kişilerin, yüzüne uygulamadan önce yüz temizlenmelidir. Temizlenmiş yüze masaj yaparak yedirilir. Sudcorem’in yoğun kıvamı sebebiyle bir nohut büyüklüğü krem bütün yüze yetecektir.  Sudocrem derin ve açık yaralarda kullanılmamalıdır. Ancak ufak kesiklerde ve iyileşme sürecine girmiş yaralarda kullanılabilir. Kremin kullanımı ile bu tip yaraların arkasında bırakacağı izlerin giderilmesi sağlanır.

Sudocrem Faydaları Nelerdir?

Bebek pişik kremi olarak üretilen bu şimdiye kadar herhangi bir yan etkisi görülmemiş bir kremdir. Yağlı, karma ve kuru ciltler için de uyumlu olan bir kremdir. İltihaplı sivilcelerin kurutulması yoluyla , tedavisinde kullanılmasıyla birlikte önceden kalmış sivilce izlerini geçirme konusunda da etkilidir. Tahriş olmuş cildi yenileme ve iyileştirme etkisine sahiptir.

Sudocrem Nedir? Nelere İyi gelir?

Yazın güneşin ultraviyole etkisiyle ciltte oluşan güneş yanıklarının tedavisinde kullanılır ve bu tip yazdan kalma güneş lekelerini iyileştirir.  Yağlı bir krem olması etkisiyle cildin yağ dengesini koruyarak daha sağlıklı bir görünüm kazandırır. Egzama ile oluşan lekeler üzerinde de etkilidir. Kaşıntılı bölgelerde kaşıntıyı geçirir. Beyazlatma etkisi ile cildin daha açık ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Kadınlarda ağda sonrasında oluşan kızarıklarda iyileştirme sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz