Home Moda Stil Sahibi Olmak İçin Neler Yapmalısınız?

Stil Sahibi Olmak İçin Neler Yapmalısınız?

Şık olmayı kim sevmez ki!

0
moda

Şık olmak, tüm moda trendlerini takip etmek anlamına gelmez.

Aslında, çoğu şık insan tam tersini yapar: Klasik, zamansız parçaları kullanırlar ve onları süslemek için bir şeyler yaparlar – örneğin, aksesuar ekleme veya özel bir gömleğin kollarını çevirme gibi. Şık olmak, onu nasıl giydiğiniz hakkında çok fazla şey ifade etmiyor. Güven anahtardır!
#Moda İkonlarını Keşfedin
Kendi tarzınızı geliştirmenin harika bir yolu, başkalarının tarzını keşfetmek. Bu, zevklerinizi anlamanıza yardımcı olacak – sevdiğiniz şeyleri, sevmediğiniz şeyleri ve denemek istediğiniz şeyleri keşfedebilirsiniz. Moda bloggerları, ünlüler ve moda tasarımcıları modayı keşfetmek için bakabileceğiniz harika insanlar. Görünümlerini ve ilgi alanlarını takip etmek için onları Instagram’da ve Pinterest’te takip edin.
#Moda Not Defteri Oluşturun
Bu, Pinterest ya da Clothia gibi siteler üzerinden çevrimiçi olabilir ya da çıktılar ve dergi kesmelerini yapıştırabileceğiniz fiziksel bir not defteri kullanabilirsiniz. Sayfalarınızı sezon (kış, ilkbahar), parça (ceket, elbise) veya amaç (iş, resmi, gündelik) göre düzenleyebilirsiniz.
#Kim Olduğunuzu Düşünün
Modayı keşfederken, favori öğelerinize baktığınızda bir temanın ortaya çıkıp çıkmayacağını düşünün. Sık sık punky görünümlü kıyafetler mi seçiyorsunuz? Belki de 70’lerin rockstarı ya da 50’lerin pin-up’ı gibi bir retro tarzına daha çok sahip olabilirsiniz ya da belki daha minimalistsiniz. Sevdiğiniz şeyler ile kendiniz hakkında ne düşündüğünüzü ve giydiğiniz şeylerle kim olduğunuzu nasıl ifade edebileceğinizi düşünün. Eğer giyinmeyi seven giden bir oyuncuysanız, örneğin parlak renkler ve tıknaz aksesuarlar giyebilirsiniz.
#Kopya Olmayın
Başlarken, harika bir kıyafet oluşturmanın çok zor olabileceğini ve başkalarının kıyafetlerini kopyalamanın cazip geleceğini düşünebilirsiniz. Ancak başka bir yerde gördükleriniz üzerinde varyasyonlar yaparak, görünümünüzü daha benzersiz tutmaya çalışabilirsiniz. Örneğin, aynı silueti ancak farklı renkler veya desenler veya aynı renkler ve desenler ile farklı bir siluet yapabilirsiniz. Örnek olarak, yüksek belli bir mini etek ve bir gömlek giyerek popüler görünümünü kopyalayabilirsiniz, ancak başka bir kişide gördüğünüz kıyafetten farklı renklerde etek, gömlek ve ayakkabı da giyebilirsiniz. Ayrıca aksesuarları aksesuarlarla değiştirebilirsiniz.
#İnsanların Nasıl Şeyler Giydiğine Dikkat Edin
“Kim daha iyi giyindi?” fotoğraflarını gördünüz mü? İnsanlar nadiren aynı kıyafetleri aynı şekilde giyerler. Ayrıca, kıyafetlerini sıklıkla farklı saç ve aksesuarlarla eşleştiriyorlar.
#Snob Olmayın
Şık insanlar, ne tür mağazalarda olursa olsun, harika kıyafetleri bir araya getirebilirler. Kendinizi büyük marka mağazalarıyla sınırlamayın. Herhangi bir hazinenin bulunup bulunamayacağını görmek için tasarruf, vintage ve indirimli dükkanlara göz atın. Günümüzde mağazaların kurumsal ahlakını göz önünde bulundurmak popüler bir şey. Bu durum, ucuz ve şık kıyafetler satın almayı biraz daha zorlaştırabilir, ancak politik ve çevre bilinciniz varsa, bir mağazaya girmeden önce düşünmek isteyeceğiniz bir konu olacaktır.
#Kendinize Sadık Kalın
Konfor alanınızın dışına çıkmak ve yeni şeyler denemek önemlidir ama en önemlisi sadece kendini en iyi hissettiren şeyi giymek olacaktır.
#Kendinize Güvenin
Güven, giydiğiniz kıyafetler kadar önemlidir. “Giysilerin seni giymesine izin verme!” diye bir şey hiç duydunuz mu? Güveniniz yoksa, sevdiğiniz şık kıyafetlerin hakkını veremeyebilirsiniz. Kendinizi iyi hissetmedikçe nasıl göründüğünüzün bir önemi yok. Kendiniz hakkında iyi hissedin.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version