Home Spor Spor Salonuna Gitmeden Forma Girmenin 7 İpucu

Spor Salonuna Gitmeden Forma Girmenin 7 İpucu

Evde Forma Girebilirsiniz.

0
bölgesel zayıflama

Biraz fazla kiloya sahip insanların duymaktan çekindiği, ince kızların ise aşk yaşadığına dair yaygın bir düşünce olan kelimeyi tahmin edebildiniz mi? Evet, “Spor Salonu”. Bu doğru ya da yanlış.

Forma girmek için spor salonuna koşmak zorunda değilsiniz. Bu basit numaraları takip ederek evde de forma girebilirsiniz.

#1 Gıda ile İlişkinizi Tekrar Gözden Geçirin 

Buzdolabınızı sadece meyve ve sebzelerle doldurmak zorunda değilsiniz. Ama vücudunuza nelerin girdiğini ve genel rahatlığınızı nasıl etkilediğini bilmelisiniz. Ayrıca, porsiyon boyutunuza dikkat edin; rahatsız hissetmemek için çok yemek yememeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Yemeğinizi yavaşça çiğneyin ve karnınızın ihtiyaçlarını dinleyin.

#2 Egzersizlerinizi Atlamayın 

Evde eğitim aldığınız için, genellikle spor salonunda yaptığınız gibi kendinizi tüketmeyin. Bu yüzden her gün çalışmak önemlidir, tercihen günde iki kez. Bugün ne kadar tembel olursanız olun, kendiniz için bir egzersiz rejimi oluşturun ve ona bağlı kalın. Evde herhangi bir egzersiz makineniz yoksa deneyebileceğiniz hareketler ip atlama, squat, mekik, şınav gibi egzersizler olabilir.

Kilo verme sürecinizi hızlandırmak için HIIT kardiyo (Yüksek yoğunluklu antreman)  veya LISS (Düşük yoğunluklu sürekli) eğitimini de deneyebilirsiniz.

#3 Vücudunuz Susuz Kalmasın

Suyun kilo vermesine yardımcı olabileceğini kanıtlayan birçok çalışmayı göz ardı etmek istemezsiniz. Gün boyunca yeteri kadar su içmek, metabolizmanızı hızlandırmaya, su tutmayı en aza indirmeye, atık bedenini temizlemeye ve iştahınızı bastırmaya, kilo verme sürecine yardımcı olur.

Vücudunuza daha fazla enerji vermek için egzersiz yaparken aşırı yemeyi önlemek ve egzersiz yaparken su ihtiyacı için bir bardak sade su içebilirsiniz.

#4 Uykunuzu Alın

Belki de kilonuzun ve uyku alışkanlıklarınızın birbirleriyle hiçbir ilgisi olmadığını düşünüyorsunuz. Yeterli uyku almak aslında kilo verme sürecinizi hızlandırabilir. Ancak daha erken yatmak, gece geç saatlere kadar atıştırmayı önler. Çünkü geç saatlerde atıştırmak kilo alımının en önemli nedenlerinden biri.

#5 Evinizi Günlük Temizleyin

İlk başta korkunç gibi görünse de bu durum işe yarayabilir. Sıkışıklıkla dolu bir programda, size iki fayda sağlayabilen bu durumu sevebilirsiniz. Temizleme işlemi, kaslarınızı kullanmanıza yarayacaktır. Ve sağlıklı bir kilo almanıza yardımcı olabilecek bir antrenmandır.

Bonus: Her gün temiz bir eviniz olacak 🙂

#6 Açık Havayı Değerlendirin

Soğuk kış mevsimi de dahil olmak üzere her mevsim, eğlenebileceğiniz geniş bir açık hava aktivitesi yelpazesine sahiptir. Yüzme, kayak, koşu ya da yürüyüş, spor salonuna gitmeden kilo vermek için mükemmel bir yoldur. Bisiklete binmek bacaklarınızı çalıştırırken, kalori yakmanıza da yardımcı olan başka bir seçenek.

#7 Kendinizi Bir Gün Şımartın

Kendinizi aç bırakmaktan kaçının ve en az iki haftada bir kendinizi ödüllendirin. Kendinizi bir sonraki şımartma gününe kadar teşvik edecek büyük bir ödül koyun. Ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Bu motivasyon ödülü, en sevdiğiniz kurabiye olabilir ya da yeni bir elbiseyi de seçebilirsiniz. Düzenli egzersiz yaparsanız ödülü hak ediyorsunuz.

Son ipucu ise bütün gün aktif kalmak. Örneğin, kahve makinenizi beklerken birkaç mekik veya şınav yapmayı seçebilirsiniz ya da online alışveriş yapmak yerine alışverişe çıkmayı tercih edebilirsiniz.

Bunlar spor salonunu ziyaret etmeden ve spor salonu üyeliğinize para harcamadan kilo vermeyi deneyebileceğiniz yollardan sadece bir tanesi.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version