Ana SayfaSporSpor Aletleri ile Kalori Yakma

Spor Aletleri ile Kalori Yakma

-

Günümüzde obezite ya da fazla kilolarından kurtulmak isteyen birçok kişinin tercih etiği spor salonlarında bulunan spor aletleri zayıflamak için bir araç niteliğindedir. Birçok kişinin evlerinde bulunan koşu bandı, bisiklet ya da dambıl gibi spor aletleri aslında tek taraflı egzersiz yaptırdıkları için sadece belirli bölgelerin incelmesine katkı sağlar.

Spor salonlarında bulunan birçok spor aletinin belirli periyotlarda kullanımı ve düzenli bir şekilde her gün kullanılması oldukça önemlidir. Aynı zamanda yapılan hareketlerin set sayısı şeklinde uygulanması kişilerin kısa sürede yüksek miktarda kalori yakmasına da yardımcı olur. Spor aletlerinden en bilindik olan kondisyon bisikleti ile pelvis, basen ve yan karın bölgesini çalıştırarak bu bölgelerin sıkılaştırılması mümkündür.

Bir diğer spor aleti olan step adım aleti ise vücudun her bölgesini aynı anda harekete geçirir. Koşu bandı ile spor yapan bireylerin genellikle bacak bölgesinde bir incelme görülür. Halter ve dambıl ise kol sıkılaşması ve yan karın bölgesinde bulunan yağların eritilmesinde görev alan spor aletleri arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz