Ana SayfaDiyetSonbaharın En Kaliteli Detoks Yöntemleri

Sonbaharın En Kaliteli Detoks Yöntemleri

-

Bugüne kadar öğrendiğiniz tüm detoks yöntemlerini unutun, bu formüller sayesinde kendinizi çok daha rahatlamış hissedeceksiniz.

Detoks Nedir?

Detoks bedenimize bir şekilde girmiş olan zararlı, atık olarak tabir edilen toksin grupların bedenden tahliyesine denilmektedir. Sağlıklı yaşam için olmaz ise olmazların başında gelmektedir. Hiçbir detaya takılmadan düz mantık düşünüldüğünde bile zararlı olan bir cisimden uzak durmak veya uzaklaşmak bile her konuda fayda sağlayacaktır. İnternette, kitaplarda ve bazı gazete köşelerinde yüzlerce detoks yöntemine denk gelebilirsiniz. Sizin için en uygunu seçmek ile beraber kesinlikle düzenli olarak devam edilmesi gerekmektedir. Ayda en az bir kere detoks diyeti uygulaması yapılmalı ve diğer aylarda da devam edilmesi gerekmektedir. Diyetlerin neredeyse hepsinin ortak noktaları vardır. Örneğin diyet yapmaya başladığın zamandan itibaren balık, kırmızı et, tahıl ürünleri, ekmek ve süt ürünleri gibi gıdalar tüketilmez. En iyi detoks yöntemlerinin başında taze sebze ve meyve tüketmek gerekmektedir.

Detoks Diyetinin Püf Noktaları Nelerdir?

Detoks tamamen arınmaya dayalı bir harekettir, bu neden ile ilk olarak alkol, sigara ve uyuşturucu ağır zarar veren maddeler kullanılıyorsa hemen bırakılması gerekmektedir. Daha sonraki adımlar ise şöyle sıralana bilir.

  • İlk olarak günlük su tüketimi en az 2 Lt. Kadar olmalıdır.
  • Kafein içeren tüm içeceklerden uzak durulmalıdır. Çünkü kafein ödem oluşmasına neden sebep olur.
  • Tuzu azaltmak suyun daha çok bedende kalmasına yardımcı olacaktır. Tuz tüketimini azaltın.
  • Gün içinde en az 1 öğün, tüketile bilinirse 2 öğün sebze tüketmek altın kurallar arasındadır.
  • Günlük yaşantınızda spor yapmıyorsanız bile yarım saat ile 45 dakika arası yürüyüş yapmanız, beslenme dengenizi destekleyecektir.

Detoks Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Detoks yapmak sağlık açısından her bakıma faydalı sonuçlar doğuracaktır. Bedenin iç organları başta olmak üzere karaciğer, böbrek, mide ve bağırsaklar olması gerektiği hale bürünecektir. Kan dolaşımınız istediği hıza kavuşarak kendinize gelecektir. Kadınların sağlıktan görünüş nedeniyle detoks yapsalar da boşuna yapmamaktalar. Cildin gençleşmesi ve yaşlanmayı ertelemesi gibi durumlarda söz konusudur. Düzenli ve disiplin içinde uygulanan detokslar ne amaçla yapılırsa yapılsın insan bünyesine sadece faydası dokunacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz