Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Makyaj Sonbahar İçin En İdeal Yüz Makyajı Renkleri

Sonbahar İçin En İdeal Yüz Makyajı Renkleri

-

Sonbahara çok az bir süre kaldı ve kadınların aklında hangi renkleri kullanacakları sorusu çoktan oluştu bile. Sonbahar, diğer mevsimlere göre, makyaj yapmak için çok daha zor bir mevsimdir. Çevrenin değişen tonları, havanın sürekli tutarsız olmasının yanında, bir de güneşin bir açılıp bir kapanması eklenince, makyaj yapmak tam bir kabusa dönüşüyor.

Sonbahar için şimdiden bilgi edinmeye başlasanız iyi olur. Sonbahar boyunca, genellikle toprak tonları gibi, daha yumuşak renkleri tercih edeceğiz. Ancak bu durum elbette kıyafetinize göre de değişecek. Hangi tonları kullanacağınızdan bahsetmeye rujla başlayalım.

Sonbaharda hangi ruj tonlarını kullanmalısınız?

Ruj, makyajın en temel noktasını oluşturuyor. Dudaklar, yüz hatlarınızın en dikkat çeken noktalarından biri. Aynı şekilde makyajınızı ne kadar doğru yaparsanız yapın, ruj seçiminiz yanlış olursa komik bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Sonbahar için ruj seçimi yaparken genellikle nude tonlar tercih ediliyor. Sonbahar mevsiminde genel olarak makyajınızda topraksı tonları tercih edeceğiniz için, bu tonlara en uyumlu ruj rengi olarak nude tonlar tercih edilir.

Yüz makyajınızın en önemli parçası olan rujunuzun rengini, özellikle sonbaharda özenerek seçmelisiniz. Aynı şekilde, sonbaharda rujunuzun daha çarpıcı bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız mat kırmızı tonları kullanabilirsiniz. Bu tonlar dudak yapınızı daha belirgin hale getirdiği gibi, makyajınızın temel tonlarına da uyum sağlayacaktır.

Sonbaharda hangi allık tonlarını kullanmalısınız?

Sonbahar İçin En İdeal Yüz Makyajı RenkleriAllık, yüz makyajınızın en detay isteyen kısmıdır. Diğer bölgelere kıyasla daha hata kabul edebilen bir kısım olsa da, makyajınızın genel dokusunu allıkla sağlamanız gereklidir. Bu nedenle daha detaylı ve dikkatli, mutlaka uygun tonlarda makyaj yapmanız çok önemlidir.

Sonbahar makyajının genel özelliklerinden olan toprak renkler yine allık için de geçerlidir. Allık tonunuzu seçerken, rujunuza uyumlu bir renkte, toprak tonlarını tercih etmeniz gerekiyor.

Sonbaharda hangi far tonlarını kullanmalısınız?

Temel makyajın tamamlayıcısı olarak bilinen far, makyaj renklerinizi şekillendirmek için kullanacağınız en dikkat çekici unsurdur. Aynı zamanda en fazla dikkat edilmesi gereken yerdir. Çünkü düzgün yapılmayan ve uyumsuz bir far makyajı, diğerleri ne kadar uyumlu ve başarılı olursa olsun, makyajı mahvedecektir.

Yine, genel sonbahar makyajı hatlarında olduğu gibi, far için de toprak tonlarını tercih etmelisiniz. Eğer daha dikkat çekici bir far makyajı yapmayı planlıyorsanız, daha kızılımsı tonlara sahip toprak renkleri tercih edebilirsiniz.

Sonbahar makyajı yaparken, renk seçiminiz de mevsimle benzerlik göstermeli. Sonbaharın toprak renklerindeki dokusunu makyajınıza yansıtarak harikalar yaratmanız mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi yapmayı düşünün. 21. yüzyıl, ama genelde...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara çeken özelliklerine...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size bu temel...