Ana SayfaMakyajSoluk Tenler İçin Makyaj Önerileri

Soluk Tenler İçin Makyaj Önerileri

-

Soluk ve açık tene sahip kadınların özellikle makyaj yapımında dikkat etmesi gereken birkaç önemli ayrıntıdan bahsedelim. Nötr ve açık pudra renkleri olduğunuzdan daha da soluk ve ölü bir görüntüye maruz bırakacağından dolayı bu tonlar tercih edilmemelidir.

Soluk tenler özellikle doğallıktan yana olmalıdırlar. Bu nedenle cildinize özen göstermelisiniz. Yüzünüzde çıkan sivilce ve lekelenmeler hemen göze çarpacağı için her zaman bakımlı ve sağlıklı bir cildiniz olmalı. Ayrıca açık tenli kadınların güneşe çıkmadan önce koruyucu kullanmaları uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Açık tenler güneş ışınlarına maruz kaldıkları takdirde güneş lekeleri, çillenmeler, cilt kuruluğu, deride sertleşme gibi olumsuz etkilerle karşılaşabilirler.

Ruj Tercihleri

Süreceğiniz canlı ve parlak renkler yüzünüze çok yakışacaktır. Kırmızı, bordo ve bu renklerin tüm tonları sizi harika gösterecektir. Kahverengi tonlarındaki rujlar size uygun değildir.

Saç Rengi Tercihleri

Soluk tenli kadınlar saç renkleri tercihlerinde açık sarı ve tonlarını kullanırken doğru makyaj tekniklerini kullanmaz iseler ciltleri daha da soluk görünecektir. Özellikle buna dikkat edilmesi gerekmektedir.

Tercih Etmesi Gereken Far Renkleri

Soluk tenli kadınların göz renkleri ne olursa olsun yapılan mavi ve yeşil tonlarındaki makyaj kendilerini daha çekici olarak yansıtacak ve çok yakışacaktır. Ayrıca toprak tonlarında far kullanımı da tercih edilebilir.

Eyeliner Seçimi ve Sürme Tekniği

Koyu veya çift sürülmüş eyeliner ve gölgeli eyeliner sürme teknikleri tam da soluk tenli kadınlar için harika öneriler arasında yer alıyor. Üstelik bu yılın trendleri arasında kirpik diplerine sürülen eyeliner dışında göz kapağına da sürülen eyeliner tercihleri göze çarpıyor. Farklı ve dikkat çekici bir seçenek.

Maskara Seçimi

Örümcek kirpikleri tekniği ile kirpiklerinizin birbirine tutam tutam maskara yardımı ile yapıştırılarak verilen görüntü de makyajınıza hareket kazandıracak. Aynı zamanda bu yılın trendini yakalayacaksınız.

Allık Tercihleri

Soluk tenli kadınlar mutlaka allık kullanmalılar. Allık tercihleri arasında pudra tonları ve açık renkler tercih edilmelidir. Çünkü koyu renk allıklar yüzünüzde abartılı ve hoş gözükmeyecektir. Ayrıca yüz şekline uygun allık sürme tekniği uyguladığınızda daha da çekici görüneceksiniz.

Soluk Ten ve Kahverengi Tenli Kadınlar İçin Makyaj Tercihleri Nasıl Olmalı?

Soluk tenli iseniz ve açık renkli makyaj tonlarını tercih etmek istemiyorsanız bronz renklerdeki allık ve göz makyajı tercihleri tam da size göre.  Koyu renklerde yapılan makyaj size yakışmayacaktır.  Toprak tonları gibi koyu tonlar kullanabilirsiniz. Fakat parlak renklerdeki makyajı tercih etmemelisiniz.

Kahverengi , gri, lila tonlarındaki göz makyajı tercihleri sizi olduğunuzdan çok daha çekici gösterecektir.

Rimel Seçimi

Koyu renk rimeller tercihiniz olmalı, ayrıca kirpiklerinizi belirginleştirmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz