Ana SayfaSaç BakımıSoğan Suyunun Saç Çıkarmada Mucizevi Etkileri

Soğan Suyunun Saç Çıkarmada Mucizevi Etkileri

-

Soğan suyunun saçlara olan faydaları saymakla bitmez. Özellikle de kış mevsimlerinde soğan suyu ile saçlarınıza bakımlar yaptığınızda büyük etkilerini görürsünüz. Dünya üzerinde milyonlarca insan saç kaybı veya kellik sorunlarını yaşıyorlar.

Bir takım insanlarda oldukça yavaş bir şekilde uzamakta olan ve çabuk yıpranan saçlarından şikayet ederler. Soğan suyu ise bütün bu sorunlara doğal birer mucizevi etki sağlamaktadır.

Gün içerisinde 150 ile 60 arası saç kaybetmek aslında normaldir. Kellikte ise saçları kaybetme oranı çok daha yüksektir. Saç kaybının en önemli sebebi ise strestir ve buna ek olarak mineral, vitamin eksiklikleri de saç kaybına neden olmaktadır. Kalan kısmı ise genetik faktörlerdendir.

Yine yıpranan saçlar da aşırı ısıya maruz kalmış, sürekli oynanmış her bulunan bakım kürü denenmiş saç tipleridir. Bu saç tipleri parlak ve canlı görünmezler

Saçların Dökülmesi ve Yıpranmış Saçlar

Saç kaybı özellikle de insanların kendilerine olan güvenlerini olumsuz bir şekilde etkilemektedir ve bunun sonucunda da maalesef stres oluşur ve sonuç olarak saç dökülmesi çok daha fazla görülmektedir. Saç kaybının önüne geçmek adına birçok doğal bakım yöntemleri deneyebilirsiniz.

Zeytinyağı da saç kaybını önleme adına çok etkili bir bitkisel yağdır bu yüzden zeytinyağını saçlarınız daha dökülmeye başlamadan önce saçlarınıza uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Ancak daha da önemlisi bugün sizlere soğan suyunu anlatacağız.

Soğan Saçlara Nasıl Uygulanır?

Soğanın saçlara nasıl uygulanacağına gelecek olursak ilk olarak birkaç adet soğan içerisinden elde edebileceğiniz suyu yine saç derinize masaj yapar şekilde yedirmelisiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra saçlarınızda bir saat kalması oldukça iyi olacaktır. Saçlarınızdaki bakterileri de öldüreceğinden dolayı bir miktar bekletebilirsiniz.

İşlemimiz bittikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Sonrasında arkasından zeytinyağı sürebilir ve saçlarınıza yumuşaklık kazandırabilirsiniz.

Soğanın suyunu tam anlamıyla nasıl alacağınıza gelirsek iki dört adet soğanı soyarak dilimlemelisiniz. Yine soğanları robotunuza atın ve onların suyunu çıkartın. Soğanlarınızı meyve sıkacağında da kullanabilirsiniz ancak koku yapacağı için pek tavsiye etmeyiz.

Soğan suyunu saç derinizde bir saat beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Yine bu işlemler esnasında soğan suyu derinize ulaşacaktır ve deriniz, saç kökleri tarafından emilecektir. Sonrasında saçınızı durulayın.

  • Bunun faydalarına gelecek olursak;
  • Saçları kısa süre içerisinde eski haline getirir
  • Saçlar eski formuna döner
  • Saç kökleri çok daha formunda olur
  • Saç kaybını önemli oranda önler
  • Özellikle de saç kaybı başlamadan önce saçlara uygulanmasını tavsiye ediyoruz
  • Kellik bulunan insanlarda işe yarayıp yaramayacağını test ederek öğrenebilirsiniz
  • Soğan kokusundan kurtulmak için doğal bir şampuan kullanarak saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Yine bu işlemi ayda bir yapmanızı tavsiye ediyoruz. Daha fazla yaparsanız zarar görebilir daha az yaparsanız da etkisini göremeyebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Doğum öncesi ve sonrasında saçlarım dökülmüştü. Mecburen doğal yöntemlerle önlem almak istedim ama pek faydasını göremedim. Çözüm için internette gezerken doğal keratin bakımı diye bi şey okudum. Doğal keratin bakımını araştırdığımdaysa patentli doğal keratin bakım ürünlerinin yararlı olduğunu gördüm. Alıp kullandım ve saçlarımın dökülmesi durup yeniden çıkmaya başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz