Ana SayfaCilt BakımıSiyah Çay Maskesi Nasıl Uygulanır?

Siyah Çay Maskesi Nasıl Uygulanır?

-

Siyah çay içeriğinde bulunan B2, E ve C vitaminleri açısından zengin olması sebebi ile hem cildi yenilemek hem de cilt sıkılaşmasını sağlamak amacı ile kullanımı tavsiye edilen son derece yararlı ve hiçbir yan etkisi olmayan bitkisel bir üründür. Siyah çay ile cilt bakımı için önemli olan tek nokta cildin temizlenmiş olmasıdır. Bu özellik cilt için uygulanacak bütün maskeler ve kremler için geçerlidir. Temizlenmiş bir ciltte gözenekler açık ve geniş olacağı için uygulanacak bitkisel maske ya da kremin deri altına nüfus etmesi kolaylaşacak ve daha etkili bir sonuç elde edilecektir.

Siyah çay maskesi ile ciltteki siyah noktaların oluşumu sonlanacak ve bu sayede akne oluşumu da engellenmiş olacaktır. Ayrıca siyah çay göz ve gözaltı bölgesindeki torbalanma, şişlik gibi istenmeyen görünümleri azaltarak cildin sıkı bir görünüm kazanmasında da faydalı olacaktır.

Siyah Çay Maskesi Nasıl Hazırlanır Ve Nasıl Uygulanır?

Siyah çay herkesin evinde rahatlıkla bulabileceği ve her gün tüketilen bir içecek olduğu için aslında hali hazırda, erişimi ve kullanımı oldukça kolay bir maskedir. Siyah çay maskesi demlenmiş çaya bir parça pamuk batırılarak yüze tampon yapma metodu ile kullanılabileceği gibi bir fincan sıcak suya bir demlik poşeti batırılarak ve daha sonra bu poşeti yüzün sorunlu bölgelerinde 10 ar dakika bekleterek de uygulanabilir. Siyah çay ile cilt bakımı yaptıktan sonra cilt yapısına göre kuru cilde sahip kişiler su bazlı nemlendirici kullanarak ciltlerinin daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirler.

Siyah Çay Maskesinin Zararları

Siyah çay ile cilt bakımı yapıldığında hiçbir şekilde olumsuz bir etki ile karşılaşılmamakta tam tersine hem cilt beslenmekte hem de sıkı bir görünüme kavuşmaktadır.

Altın Maske Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz