Ana SayfaBeslenmeSiyah Benekli Muz Yemenin 10 Faydası

Siyah Benekli Muz Yemenin 10 Faydası

Siyah Benekli Muzun Faydaları

-

Günde 2 Siyah Benekli Muz Yemenin 10 faydasından bahsedelim.

Muzlar lezzetlidir ama çoğumuz onları siyah lekeler oluştukça, çok olgunlaştıkça, tamamen siyahlaştıkça atmayı düşünebiliriz… Bu büyük bir hata! Muzdaki siyah lekeler sadece kanserle mücadele eden anti-oksidanların miktarını arttırmakla kalmaz, aynı zamanda bu muzlarının vücudunuza fayda sağlayan diğer inanılmaz özellikleri vardır!

“Healthyfoodstyle.net” e göre olgunlaşmış muzdaki besinler sağlığınıza oldukça fayda sağlar. Bu faydalar nelerdir?

1. Düşük Kan Basıncı, İnme ve Kalp Ataklarına Karşı Koruma – Bu fayda düşük miktarda sodyum ve yüksek potasyum seviyeleri nedeniyle oluşmaktadır.

2. Enerjide Artış – İki olgunlaşmış kalori yoğunluklu muzlar, düşük glisemik karbonhidratlar, vitaminler ve mineraller ile dolu olduklarından, birkaç saat boyunca vucudunuzdaki enerjiyi artırır. Potasyum ise kas kramplarını önleyerek dayanıklılığı artırmaya yardımcı olur.

3. Mide için Rahatlama – Olgunlaşan muzlar fantastik bir “antiasit”. Yumuşak dokuları mide duvarlarını çizerek zararlı asitlerden ve tahrişten korur.

4. Depresif Ruh – Olgunlaşmış muzda bulunan yüksek triptofan seviyeleri, ruh halini iyileştiren serotonin seviyelerini arttırır.

5. Anksiyete / Sinirlilik / PMS – B vitaminlerindeki zenginlik sayeinde sinirleri yatıştırmaya yardımcı olur.

Sağlıklı Bir Hayat İçin 4 Önemli Etken

Tartışılan olgunlaşmış muzların diğer sağlık yararları ise şunlardır: 6. Elyaf açısından zengin, 7. Manganez ile doldurulmuş, 8. Demir Zengini, 9. Sindirime yardımcı ve 10. Yağ ve Kolesterol düşürücü.

Olgunlaşmış muzların yumuşak dokusunun tadını çıkarmazsanız, onları bir smoothie ile karıştırın. Tatlılık sağlıksız rafine şeker için harika bir alternatiftir!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz