Ana SayfaUzmanlarSivilcelerden Kurtulmanın Basit Yolları

Sivilcelerden Kurtulmanın Basit Yolları

-

Sivilceler veya sivilce, deri yağ bezleri (yağ bezleri) bakteri bulaşmış ve şiştiğinde ortaya çıkan cilt lezyonları / iltihaplarıdır. Avuç içi ve tabanlar hariç deri boyunca bulunan sebase bezler, sebum adı verilen mumlu veya yağlı bir madde salgılar. Sebum, cildin yağ dengesini korumaya yardımcı olur ve sağlıklı görünmesini sağlar. Sebase bezi herhangi bir anormallik olduğunda, sivilceler gelişir.

Doktorlar, sivilcelerin yayılmasını önlemek için derhal tedavi etmelerini tavsiye eder. Akne, tedavi edilmezse, deride yara izi bırakabilir ve bu da kalıcı bir ize neden olur.

Cilt bir ölü cilt hücresi tabakası döker. Ölü cilt hücreleri, sebumun içine tıkılıp gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Bu engellenen gözenekler sivilce haline gelir.

Kalıtım

Genetik bir sorunuz varsa yüzünüzdeki sivilceler ömrünüz boyunca yeniden oluşacaktır. Arkasındaki genetik mantık, hiperaktif yağ bezlerinin sebum üretmesi ve sivilcenin oluşumuna neden olmasıdır. Bu durumda, ev ilaçları olarak deri uzmanına danışmalısınız ve doğal yöntemler sorununuza kalıcı bir çözüm sağlayamayabilir. Ciddi sivilce veya sivilceler için belirli bir süre oral ilaç gerekir.

Sivilceklerden kurtulmak için diş macunu

Sivilcelerden kurtulmak için diş macununa ve bir adet pamuğa ihtiyacınız var. Pamuğun üzerine bir miktar diş macunu sıkarak, sivilceninn üzerine sürün.

Diş macunu sivilceleri kurutur ve iyileşme sürelerini azaltır. Diş macununun antibakteriyel özellikleri, sivilceye neden olan bakterilerin ortadan kaldırılmasında hayati bir rol oynamaktadır

Sivilceler için emzim yağı

1-2 damla emzim yağını pamuk üzerine sürerek, sivilcenin olduğu noktaya yedirin ve sonrasında bir gece süre ile yağ, sivilce üzerinde kalmalı, sabah kalktığınızda sivilceli bölgeyi temizleyebilirsiniz.

Enzim yağı iltihaplanmayı azaltır ve ayrıca bakteri öldürür. Cildin tonlarını çıkarır ve sağlıklı hücrelerin büyümesini sağlar.

Nane Yağı

Bir kaç damla nane ve bir tatlı kaşığı E vitamini yağını alarak sivilce üzerinde uygulayın ve bölgeyi nemlendirin. Bu işlemi, 3-4 saatte bir tekrarlayabilirsiniz.

Bu işlem, kızarıklık ve şişmeyi azaltır, aynı zamanda bir büzücü gibi davranır. Antimikrobiyal özellikleri sivilceleri oluşturan enfeksiyonu temizler. Sızıltılardan etkilenen alnınız veya yanakları gibi yüzünüzün tüm bölümlerini tedavi etmek için bu yağı kullanabilirsiniz.

Lavanta özlü yağ

Bir kaç damla lavanta özlü yağı seyrek bir şekilde kullanarak, sivilceye bir damla olmak koşuluyla damlatın.

Lavanta yağı, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir. Ayrıca sivilce iyileşme sürecini hızlandıran birkaç antioksidan içerir. Bu çare sadece yüzdeki sivilceler için değil aynı zamanda sırt ve bacaklar gibi vücudun sivilceleri için kullanın.

Yağı damlattıktan sonra kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra tekrardan bir damla damlatabilirsiniz.

Limon yağı

3 damla limon yağını pamuk üzerine damlatın ve hemen ardından sivilceli alana sürün.

Limon yağı, sıkça kullanılan bir antimikrobiyal virüs olmaktan öte, cildi serbest radikal hasarından korur. Bu esansiyel yağ, özel parçalar haricinde vücudun herhangi bir yerinde kullanılabilir.

Limon yağını gün boyunca ve ayrıca yatmadan önce birkaç kez tekrar uygulayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz