Home Cilt Bakımı Sivilceler İçin Çözüm Önerileri

Sivilceler İçin Çözüm Önerileri

0
siyah noktalardan kurtulmak

Birçok kişinin baş belası olan ve can sıkan sivilcelerden kurtulmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Cildinize gerekli özeni göstererek ve bakımını yaparak sivilcelerden kurtulmanız mümkün. Sivilceler için çözüm yolları arıyorsanız bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Sivilce sorunlarından kurtulmak için düzenli olarak peeling uygulaması yapmak gerekiyor. Bunun için hem doğal yöntemler deneyebilirsiniz hem de birçok yerde satılan peeling ürünlerini kullanabilirsiniz. Cildinizin temiz tutulması sevilce oluşumunu azaltmaktadır. Peeling hazırlamak için şeker ve zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bunları karıştırdıktan sonra 5 dakika boyunca cildinizde bekletip yıkamalısınız.

Sivilce oluşumunu engellemek için cildinizi düzenli olarak yıkamalı, tonik kullanmalı ve temiz tutmanız gerekiyor. Böylece bakterilerin çoğalması engellecektir. Ayrıca bunun için antiseptik temizleyicilerde kullanabilirsiniz. Anti bakteriyal temizleyicilerin bitkisel içerikli  olanlarını kullanabilirsiniz. Yüzdeki yağ ve kir oluşumu zamanla sivilce ve cilt lekelerine dönüşür. Bunu engellemek için temiz tutulması şarttır.

Akne ve sivilce sorunlarını benzoil peroksit ile de giderebilirsiniz. Ciltteki bakterilerin ve mikropların ölmesini sağlamalısınız. Özellikle de yüzünüzü ılık su ile yıkamanız gerekiyor. Salisilik asit gibi asitler kullanarak da cildinizin dengeli bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Ölü deri atıldıktan sonra canlı ve yeni deri güzel bir görünümde olacaktır.

Sivilcelerden kurtulmak için maske yöntemleri deneyebilirsiniz. Muz, tarçın, limon içeren doğal yöntemler de sivilcelerin azalmasına yardımcı olacaktır. Örneğin; muzu püre haline getirerek veya süt ile karıştırarak her gün yüzünüze sürebilirsiniz. Böylece cildiniz yeni bir görünüme ulaşabilecektir. Birçok kişi ise sivilcelerine diş macunu sürmekte ve başarılı sonuçlar almaktadır. Sivilce oluşumunu engellemek  için en önemli olan detay ise düzenli bir uykudur. Çünkü uykusuzluk, stres, yorgunluk gibi durumlar sivilce oluşumunda etkili rol oynamaktadır. Bu nedenle dinlenmenize gerekli önemi vermelisiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version