Ana SayfaModaSivilce Çukurları Nasıl Geçer?

Sivilce Çukurları Nasıl Geçer?

Sivilce İzleri İçin...

-

Sivilce Çukurları İçin: Bazı kişiler ergenlik dönemlerini ağır geçirirler. Malum ergenlik döneminde vücudumuzda ki birçok bölge değişikliğe uğrar. Ve duygusal olarak da oldukça etkilendiğimiz bir dönemdir. Bu dönemde kişi hassaslaşır ve daha stresli bir hale gelir. Vücudumuzda ki en büyük değişikliklerden biri de ciltte çıkan sivilcelerdir. Bu dönemde yağ salgısının artmasıyla birlikte cilt sivilce oluşumuna uygun bir hale gelir. Ancak bazı kişiler bu konuda şanslıdırlar ve bu dönemi sivilcesiz atlatan kişiler de elbette vardır. Ancak o şanslı kişilerden değilseniz sivilce çukur tedavisi adı altında bir sürü araştırmalar yapmamanız elde değildir. Zaten bu yazıyı okuduğunuza göre ergenlik döneminde veya sonrasında da olabilir yoğun bir sivilce dönemi yaşadınız ve sivilcelerden size arta kalan sorunlarla karşı karşıyasınız demektir.

Sivilce Çukurları Nasıl Oluşur?

Geçmişte ağır sivilceler çıkaran kişilerde daha sonrasında bu sivilcelerin bıraktığı izler ve çukurluklar büyük sorun oluşturacaktır. Hele ki meydana gelen bu sivilceler sıkılmışsa durum daha da ciddi bir hal almış demektir. Sıkılan sivilcelerin etrafında tırnak izleri oluşmuş ve sivilcenin olduğu bölgede çukurluklar meydana gelmiştir. Bu durumu geçirmek için sivilce çukur tedavisi yöntemleri mevcuttur. Ne kadar zor yöntemler olsa da istikrarlı bir şekilde ilerlendiği zaman bunlardan büyük oranda kurtulmak mümkün olabilmektedir.

Nasıl Geçer?

Sivilce çukurlarını geçirmek sivilce lekelerini geçirmekten daha zor bir yöntemdir. Çünkü sivilce çukurunun olduğu bölgede madde kaybı gerçekleşmiştir ve bunu da geçirmek için yeni bir doku gerekecektir. Bunun için de derinin yenilenmesi gerekir. Deriyi yenilemek için günümüz tıbbında ki gelişmelerden dolayı birçok yöntem bulunuyor. Çukurun olduğu bölgede yeni dokunun oluşması için bugünün yöntemleriyle en etkilisi kök hücre uygulamasıdır.

Kök Hücre Uygulaması?

Kök hücre uygulaması sivilce çukur tedavisi alanında oldukça büyük başarılara imza atan bir uygulamadır. Kök hücreyi kendi dokularınızdan alıp uygulatabildiğiniz gibi kök hücre ampulleriyle lokal olarak da uygulayabilirsiniz.

Dermaroller

Dermaroller uygulaması kişinin evde kendinin uygulayabilmesi adına oldukça avantajlı bir uygulamadır. Medikal estetik merkezlerine paralar dökmek yerine malzemeleri alıp evde kendinizde sivilce çukur tedavisi uygulayabiliyorsunuz. Sivilce çukuru için 1.5 mm’lik iğnelere sahip dermarolleri alıp cildinize uygulayıp sonrasında hyaulorinik asit ve kök hücre ampulleri uyguladığınız takdirde çukurlarınızdan büyük oranda kurtulabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz