Ana SayfaDiyetSıvı Diyeti İle Fazla Kilolardan Kurtulun

Sıvı Diyeti İle Fazla Kilolardan Kurtulun

-

Dünya’da son yıllarda artan fast food tüketimi, insanları aşırı kilolardan korunmak için farklı yöntemler aramaya yöneltti. Bu yöntemlerden birisi de sıvı diyeti. 1 ayda 20 kilo verdiren sıvı diyeti kısa zamanda birçok kişi tarafından uygulanmaya başlandı.

Sıvı Diyeti Nasıl Yapılır?

Sıvı diyetinde günlük alacağınız kalori miktarı en fazla 1100 olmalıdır. Bu diyette taze meyve suları, çorba ve taze meyve sebzelerden oluşan bir beslenme düzenine sahip olmanın gerekir. Fakat bunlar bir süre sonra yeterli gelmeyeceğinden dolayı sıvı diyetinin 1 aydan daha fazla yapılmaması gerekir.

Bir ayda 20 kilo verdiren sıvı diyeti herkesin bünyesine farklı şekilde etki etmektedir. Bu diyeti deneyip bünyesine uymadığı için sonuç alamayan çoğu kişi bulunduğu gibi aşırı kilosu olan birçok kişi bu yöntemle ayda 20 kiloya kadar zayıflayabiliyor. Fakat bu diyetin yüksek derecede dayanıklılık ve irade gerektiren bir diyet olduğunu söylemekte fayda var.

Beslenme düzeninizi büyük ölçüde değiştirecek sıvı diyetini uygulayanların çoğu ana öğünlerde çorba yemeyi tercih etmekte ve sonrasında taze sıkılmış meyve suyu, su, maden suyu gibi sıvılar sınırsız şekilde tüketilmektedir. Yağdan ve hamur işinden tamamen uzak durulması gereken sıvı diyeti sırasında spor yapmak, hızlı şekilde kaybedilecek kilolardan sonra daha sağlıklı ve sıkı bir vücuda sahip olmanız için çok önemli.

Sıvı Diyetinin Tehlikeleri Neler?

1 ayda 20 kilo verdiren mucizevi sıvı diyeti çok etkili olmakla beraber büyük riskler taşıyan bir yöntem. 100 kilo ve üzeri olan kişiler için bir ayda 20 kilo vermek mümkün iken, 70 kilo sınırında olan birisinin 1 ayda 20 kilo kaybetmesi büyük risk teşkil etmekte.

Kısa sürede fazla kilolardan kurtulmak çoğu kişi tarafından istense de, kısa zamanda hızlı kilo vermek vücudun düzenini büyük ölçüde bozarak bünyenizin sarsılmasına neden olacaktır. Bu nedenle bu diyeti uygulayacak kişilerin öncesinde mutlaka doktoruna danışması ve uygun olup olmadığı yönünde bilgi alması gerekmektedir. Ayrıca bir ay sürecek olan bu diyetin sarsıcı etkilerini azaltmak için diyetin süresini bir haftalık bir sürece düşürmek fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler için daha sağlıklı bir yöntem olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz