Ana SayfaEstetikSilikon Ameliyatı

Silikon Ameliyatı

-

Silikon Ameliyatı: Her kadının hayalidir büyük ve güzel gögüslere sahip olmak ancak maalesef ki hepimiz doğuştan güzel göğüslere sahip olamayabiliriz. Ancak günümüzde tıbbın ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte güzel göğüslü olmasak bile çeşitli işlemlerle büyük ve güzel göğüslere sahip olabiliriz. Göğüs büyütme ve şekillendirme için kullanılan yöntem olan silikon ameliyatı ile göğüslerinizi ne kadar büyütmek istiyorsanız o oranda büyütebilirsiniz. Ayrıca damla ve yuvarlak şekilli olan formlarıyla göğüslerinize istediğiniz şekli de verebiliyorsunuz.

Silikon Seçimi Nasıl Yapılır? Silikon seçerken göğüslerinizin ne kadar büyümesini istediğinize ve hangi şekilde olmasına karar vermelisiniz. Öncelikle memenin şekline ve büyüklüğüne karar vermede önemli etkenlerden birisi de vücudunuzun yapısıdır. Kısa boylu ve çok zayıf birisine çok büyük bir göğüs yapıldığı takdirde doğallıktan uzak bir görüntü ortaya çıkmış olacak ve oldukça abes bir görüntü oluşacaktır. Ancak vücudunuza uygun bir silikon tercih edildiği takdirde silikon ameliyatı olduğunuz belli bile olmayacaktır.

Ne İçin Yapılır? Göğüse silikon ameliyatı birçok nedene bağlı olarak yapılabilmektedir .Silikon ameliyatı en çok göğüs büyütmek için yapılmaktadır ancak sadece göğüs büyütmek için değil şeklinden memnun olmayanlar için de yapılabilmektedir. Silikon ameliyatı göğüs değişikliklerinin yanın sıra sarkık memelerin dikleştirilmesi için de toplumumuzda yaygın olarak uygulanan bir estetik ameliyatı olarak ön plana çıkmaktadır. Silikon ameliyatlarının yapıldığı bir diğer önemli neden de göğüs kanseri nedeniyle göğüsleri alınmış kadınlardır. Göğüsleri alınmış kadınlar eski göğüslerine kavuşmak için  silikon ameliyatına başvurarak istediklerini göğüsleri  geri alabilmektedirler.

Silikon Protezlerin İçinde Ne Bulunur? Silikon protezleri içinde bulundukları maddeye göre 2’ye ayrılırlar. 1. silikon protez madde içeriği serum fizyolojikdir. Serum fizyolojik tuzlu su içerir ve vücudumuz için yabancı bir madde değildir. Bunun yapısı meme dokusunun kıvamına yakın olduğu için dışarıdan dokunulduğunda varlığı pek fazla fark edilmez. 2. olarak silikon protezlerin içinde bulunan madde ise silikon maddesidir. Silikon maddesi de sıvı ve kuvvetlerine göre 2 ayrılır. Sıvı silikon yumuşak ve akıcı özelliktedir. Bu akıcı ve yumuşak özellik göğsün yapısına yakın olduğundan dolayı dışardan bakıldığı zaman protezin varlığının hissedilmesi oldukça zordur. Koheziv içeren silikonlar ise daha koyu kıvamlıdır. Dışarıdan silikon hissedilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz