Ana SayfaGündemSıla Konseri İçin İptal Kararı Veren Rektör Haciz Şoku Yaşadı

Sıla Konseri İçin İptal Kararı Veren Rektör Haciz Şoku Yaşadı

-

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin bahar şenlikleri kapsamında düzenlenmesi beklenen Sıla konseri iptal edilince, organizasyon şirketi, bir tanesi rektörün makam aracı olmak üzere toplamda 4 farklı otomobile haciz koydurdu. 2013 yılında gerçekleşen bu olaydan organizasyon şirketi parasını alamayınca mahkemeye başvurdu.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sıla konseri neden iptal edilmişti?

Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2013 yılı bahar şenlikleri için bir organizasyon firması ile anlaşmıştı. Fakat 14 Mayıs 2013 tarihinde yaşanan yoğun yağış ve kötü hava şartları sebebi ile Sıla konseri Abant İzzet Baysal Üniversite’si tarafından güvenlik ve sağlık gerekçesi nedeni ile iptal ettirilmişti.

Organizasyon şirketi rektöre haciz şoku yaşattı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenmekte olan bahar şenlikleri için 2013 yılında bir organizasyon firması ile anlaşıldı. Fakat Sıla konserinin gerçekleştirileceği 14 Mayıs 2013 tarihinde yaşanan yoğun yağış ve kötü hava şartları sebebi ile olası bir tehlikeden korunmak amacıyla Sıla konseri iptal edildi. Bu olayın ardından organizasyon şirketi Sıla konserinin farklı bir gün gerçekleştirileceğini yazılı ve sözlü bir şekilde Abant İzzet Baysal Üniversitesi yönetimine bildirdi. Geri dönüş yapmayan Üniversite’ye, organizasyon şirketi tarafından alacak davası açıldı. Yaşanan mahkeme sonrasında üniversite haksız bulunarak 48 bin TL ceza ödemesine karar verildi. 55 bin TL alacaklarını iddia eden organizasyon şirketi, Üniversite’nin 4 resmi aracına da haciz koydurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz