Ana SayfaCilt BakımıSıklıkla Yaptığımız 10 Makyaj Hatası

Sıklıkla Yaptığımız 10 Makyaj Hatası

-

Makyaj, yüz özelliklerimizi vurgulayarak ve cildimizi iyi besleyerek kendimize olan güveni güçlendirebilir. Ancak hiç kendinizi olduğunuzdan daha yaşlı hissettiğiniz oldu mu? İşte bazen yanlış makyaj stratejileri sizi bu olağan dışı duruma sokabilir.
Bizde siz hanımlara Necibe.com olarak, hangi makyaj hatalarından uzak durmanız gerektiğini anlatan bir yazı derledik.

Çok fazla kapatıcı kullanmak

Sıklıkla Yaptığımız 10 Makyaj Hatası

Kusursuz bir mat efekti yaratma arzusunda olduğumuzdan, çoğumuz çok fazla kapatıcı uygulamakla hata yapıyoruz. Yanlış rengi seçip çok kalın bir tabaka koyarsanız, kırışıklarınızı vurgulamanıza ve yüzünüzün yaşlanmasına neden olursunuz. Bunu önlemek için, en iyi makyaj sanatçıları, kalın tabakalardan uzak bir makyaj tavsiye ediyor. Ayrıca, parlak parçacıklar içeren sıvı olanları seçebilirsiniz – cildinizi aşırı yüklemeden sağlıklı ve doğal görünmelerini sağlarlar.

Orantısız maskara kullanımı

Sıklıkla Yaptığımız 10 Makyaj Hatası
Bakışlarınıza fazladan ifade vermek için, maskara kullanarak kirpiklerinizi kalınlaştırın ve gözlerin kenarlarını vurgulayın. Öte yandan, kirpiklerinize çok fazla maskara sürmek herkesin dikkatini gözlerinizdeki kırışıklıklara kaydıracaktır. Bu kırışıklıklar ne kadar küçük olursa olsun – kalın rimel, onları öne çıkartacak!

Yanlış ruj tonu seçmek

Sıklıkla Yaptığımız 10 Makyaj Hatası
Hiç şüphe yok! – ruj, imajınıza harika şeyler katabilir! Bu sezon zengin doymuş renkleri denemekten korkmayın. Ancak, unutmayın – dudaklarınız doğal olarak dar ise, koyu tonlu rujlardan kaçının. Koyu renklerin dudaklarınızı daha da ince görünmesi sebep olacağını unutmayın.
Dudakların dolgun görünmesini istiyorsanız, ruj yine yardımcı olabilir – yapmanız gereken tek şey doğal dudak çizgisini yenilemektir!

Koyu renk farları yanlış uygulamak

Sıklıkla Yaptığımız 10 Makyaj Hatası
Göz kapaklarınızın tümüne far uygulamamaya özen gösterin, bu size gözle görülür bir şekilde etki sağlayacaktır. Yapılması gereken en doğru şey ise, sadece göz uçlarına hafif dokunuşlar yapmaktır.

Göz kaleminin yanlış kullanımı

Sıklıkla Yaptığımız 10 Makyaj Hatası
Alt göz kapağınıza koyu göz kalemi uygulamak gözlerinizin dar görünmesine yol açacaktır. Daha efektif bir görüntü için hafif bir göz kalemi kullanın – bu, görüntünüze doğallık katacaktır!

Yanaklarınızda allık kullanımı

Sıklıkla Yaptığımız 10 Makyaj Hatası
Koyu ve yoğun renklere elveda deyin! Dikkatinizi soluk pembe veya şeftali gibi hafif tonlara çevirmenin zamanı geldi. Yanaklarınızın üst kısmına, orta kısmı değil, kızarıklıklar uygulayın. Elmacık kemiklerinizi vurgulamak, gençken iyi bir fikir olabilirdi, fakat – olgunlaştıkça, cildimizin geçirdiği değişikliklere uyum sağlamalıyız. Yüzümüzün orta bölgesini vurgulamaya çalışmak yerine, burnunuzun çok yakınında olmayacak şekilde, üst kısmın elmacık kemikleriyle buluşacak şekilde allık kullanmak en doğrusu. Dost canlısı ve doğal renkler kullanmak yüzünüzü daha genç gösterecek ve romantik bir parlaklık kazandıracaktır. Ayrıca, elmacık kemiklerine allık kullanmak, lokalize kaldırma etkisi içermemelidir.

Kaşlarınızı fazla kalınlaştırmak

Sıklıkla Yaptığımız 10 Makyaj Hatası
Kaşlarınızı kalınlaştırmak ve vurgulamak için yoğun koyu renkler kullanmak, yüzünüzün dağınık görünmesine ve yaşlanmasına neden olabilir. Renkleri doğal kaş renginden daha hafif bir tonda kullanmak akıllıca olur.

Düzelticiyi kullanmayı ihmal etme

Sıklıkla Yaptığımız 10 Makyaj Hatası
Göz altında beliren koyu halkalar birçok insan için problem teşkil ediyor. Yaşlandıkça bu halkalar daha belirgin hale gelir. Kapatıcı kullanıldığında problem daha da kötüleşecektir. Öte yandan, bazı düzelticilerin uygulanması mucizeler yaratır. Yalnızca koyu halkalara uygulayın ve olabildiğince ince bir şekilde yaymaya çalışın.

Dudak çizgilerini gölgelemeyi unutmak

Sıklıkla Yaptığımız 10 Makyaj Hatası
Başarılı bir makyaj yaparken, dudak kenarlarında kullandığınız kalemin ustalığı çok önemlidir. Bu, ağız yapısını daha tanımlı ve çekici kılmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, doğal dudak kenarlarını üst üste çekerek dudaklarınızı daha büyük hale getirmeye çalışırken çok dikkatli olmalısınız. Astarı daima dudakların merkezi yönünde gölgeleştirin – aksi takdirde görünüşünüzü etkileyecek faktörler yaratacaksınız.

Orantısız pudra kullanımı

Sıklıkla Yaptığımız 10 Makyaj Hatası
Pudra, cilt kusurlarını düzeltmek için yalnızca küçük miktarlarda uygulandığında iyidir. Eğer cömertçe kullanılırsa, bu şey bir sorun haline gelir! Bu yağlı, parlak etkiden kurtulmak için hafif mineral suyu veya pirinç tozu kullanın. Göz çevresindeki bölgenin tozunu almaktan kaçının – bu sadece kırışıklıkları ön plana çıkaracak ve cildinizi kurumuş gibi gösterecektir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz