Ana SayfaGündemSigara Kokusunu Gidermek İçin Bitkisel Ürünler

Sigara Kokusunu Gidermek İçin Bitkisel Ürünler

-

Sigara’nın sağlığa zararlı olduğunu artık kullanan, kullanmayan herkesin kabul ettiği bir gerçektir. Ancak diğer taraftan kimileri için sigara bırakması mümkün olmayan bir hastalık haline gelmiş durumda. Sigara içen insanlar ise sigaranın sağlık tehdidinden çok kokusuyla ilgili problemlerini dile getiriyor ve buna çözüm arıyorlar. Siz içmeseniz bile içinle ortamda bulunduğunuzda üstünüze koku sinebiliyor ve ağır koku üzerinizden zor çıkıyor. Çoğu durumda kıyafetlerinizi yıkamak mecburiyetinde kalıyorsunuz. Sigara kokusunu gidermek için bitkisel ürünler kullanarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Sigara kokusunu gidermenin birçok yöntemi var ancak en kalıcı çözümü bulmak gerekiyor. Çoğu kişi bu kötü kokuyu parfümle veya kokulu spreylerle kapatmaya çalışıyor. Ancak bazen kullanılan parfümün kokusu güzel gelse bile sigara kokusuyla karışınca daha kötü bir koku ortaya çıkabiliyor. O yüzden doğal bitkisel ürünler ile sigara kokusunu önlemek mümkündür.

Örneğin kabartma tozu kullanarak bu kokudan arınabilirsiniz. Kabartma tozu ucuz bir üründür ve karbonat ile beraber bir kaba koyarsanız sigara kokusunu emecektir. Eğer üzerinize sindiyse kıyafetlerinizin üzerine biraz kabartma tozu döküp, bir süre bekletip silkeleyebilirsiniz. Bunun dışında kahve çekirdekleri kullanmak da etkili bir yöntemdir. Bilindiği üzere kahvenin kendine has ağır bir kokusu vardır. Bu koku sigara kokusunu bastırabilir. Bunların dışında portakal, limon gibi meyvelerin kabuklarını kullanarak da sigara kokusunu bastırabilirsiniz.

Bu ürünlerin dışında elma sirkesi de sigara kokusunu gidermede birebirdir. Eğer ağız içinde oluşan kokulardan şikayetçi iseniz kurutulmuş karanfil kökü çiğneyerek bu kokudan arınabilirisiniz. Sigara’nın sağlık açısından zararlı olduğu kadar koku olarak da çevreyi rahatsız ettiği bilinen bir gerçektir. Sigarayı bırakmak tabi ki bu kokulardan arınmanın en kısa yolu. Bırakamıyorsanız kokulardan arınmak için ya yıkanmalısınız ya da bitkisel ürünleri evinizden eksik etmemelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz