Ana SayfaModaSevimli Ama Tehlikeli 10 Hayvan

Sevimli Ama Tehlikeli 10 Hayvan

-

Hepimiz hayvanları seviyoruz. Onları izlerken saf hayranlık duyuyoruz ve kimse onlara kayıtsız kalamıyor. Bununla birlikte, en güzellerinden bazılarının gerçekten bize zarar verebileceğini hayal bile edemeyiz ama ne yazık ki dikkat etmemiz gereken bazı şirin hayvanlar mevcut.

Necibe.com, sizin için sevimli ama tehlikeli hayvanların bir listesini hazırladı. İşte o hayvanlar !

Panda

Sevimli Ama Tehlikeli 10 Hayvan

Tabii ki, hepimiz tatlı ve şeker hayvana bayılıyoruz. Çok masum ve çaresiz görünüyorlar ki barış ve nezaket sembolü haline geldiler. Bununla birlikte, bir pandaya bulaşmamanız iyi olur. Yanlışlıkla topraklarından geçerseniz veya tehlike duyarsa, bir panda ciddi zarar verebilir. Kaba eğilimi kendisini hissettirecektir.

Fok balığı

Sevimli Ama Tehlikeli 10 Hayvan

Fok balıkları çok şirin görünüyor, hatta öyle  ki biz onlardan herhangi bir zarar gelmesini dahi kesinlikle beklemiyoruz. Bununla birlikte, araştırmacılara bazı saldırılar yapıldığı bilinen durumlar vardır ve oldukça agresif davranış gösterebilirler. En sevdikleri yemeklerden biri penguenlerdir. Bir fok balığı ile yüzmek istediğinizde bu bilgiyi aklınızda tutun. Okadar da şirin olduklarına aldanmasanız iyi edersiniz.

Kuğu

Sevimli Ama Tehlikeli 10 Hayvan

Kuğular, romantik hayal gücünün önemli bir bölümünü oluşturuyor. Onları asırlardır gerçek sevgiyle ilişkilendirdik, fakat aşkın ve sevginin bazen zarar vereceğini bilmiyor muydunuz? Bu yaratıklar size gerçekten zarar verebilir. Eğer bir tehdit hissederlerse, kendilerini korumak için elinden geleni yapacaklardır. Bu yüzden lütfen onları tatsız bir şeyle beslemeye çalışmayın – sizi izliyorlar aklınızda bulunsun.

Karınca yiyen

Sevimli Ama Tehlikeli 10 Hayvan

Oldukça alçakgönüllü ve kesinlikle zararsız görünüyorlar, ki zaten dişleri bile yok. Böyle bir hayvan nasil bir insana zarar verebilir ki? Bence bikez pençelerine dikkat etseniz iyi edersiniz. Çoğunlukla onları yiyecek kazmak için kullanıyorlar, ancak kendilerini savunmak için bunları kullanmakta tereddüt etmeyeceklerdir. Sadece bir darbeyle inanılmaz zararlar verebilirler.

Tazmanya Canavarı

Sevimli Ama Tehlikeli 10 Hayvan

Bu küçük yaratık, en sevdiğimiz karikatürlerden ünlenmiştir. Ve belki de adı oldukça komik ve kendisi için hazırlanmış gibi, ama sadece öyle değil. Çok komik ve çizgi film kahramanı gibi görünüyor ki herhangi bir zarar beklemiyoruz. Fakat bu, onun dişlerini attığı ana kadar geçerli. Tamam, belki biraz köstebek gibi görünüyor. Fakat ona sataşmak ya da ufak tefek şakalar yapmaktan kaçınmalısınız çünkü Tazmanya bir şeytan! Hepimizi öldürebilir.

Fil

Sevimli Ama Tehlikeli 10 Hayvan

En büyük ve en güçlü hayvanlardan biri olmasına rağmen, filleri saf ve naif canlılar olarak görüyoruz. Ve dürüst olmak gerekirse, insanlık onlara asırlardır oldukça zarar verici bir yaklaşımla davrandı. Belki de bu yüzden, son yıllarda fillerle ilgili ölümcül kazalarla karşılaşıyoruz. Planlı intikam gibi görünüyor. Gerçekte ne kadar akıllı olduklarını unutmayın.

Kirpi Balığı

Sevimli Ama Tehlikeli 10 Hayvan

Bu güzel gibi görünen balık, ölümünden sonra en ölümcül balık haline geldi. Hepimiz Fugu adı verilen ünlü Japon yemeklerini duyduk. Canlı olduğunda korunmak için kullandığı toksinler nedeniyle balık yetersiz hazırlanırsa, bu tür bir akşam yemeği ölümcül olabilir. Şimdiye kadarki en iyi yiyecek sayılmaz, sizce de öyle değil mi?

Zehirli kurbağa

Sevimli Ama Tehlikeli 10 Hayvan

Kurbağalar şaşırtıcı derecede güzel ve şirin görünüyorlar, ancak bu görünüşlerin aldatıcı olduğu bir durum. Birkaç çeşit zehirli kurbağa vardır ve toksisite seviyesi değişir. En tehlikeli olan altındır. On kişiye aralıksız dokunsa bile, 10 yetişkini kolayca öldürebilir.

Yunus

Sevimli Ama Tehlikeli 10 Hayvan

Bu bilgi sizi gerçekten şok edebilir, ancak gerçeği görmekte yarar var. İnsanlarla birlikte doğal sebepleri olmadan öldürebilen tek tür şişe yunusudur. Yunusların kesinlikle yüksek bir zekası vardır ki maalesef bazen bu kadar zararsız görünmemektedir. Tıpkı insanlar için de geçerli.

Yavaş loris

Sevimli Ama Tehlikeli 10 Hayvan

Oh,şunun gözlerine bak. Zarar verecek bir şey hayal edebiliyor musun? Peki, belki de bu dünyada en zehirli memeli olduğunu artık bilmen gerekiyordur. Kazara sizi ısırırsa, anafilaktik şok ve diğer gerçekten tehlikeli durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bilim adamları, bir loris’in bir kobrayı taklit ettiğini düşünüyorlar. Kulağa korkunç geliyor öyle değil mi? , küçük ve sevimli canavarlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz