Ana SayfaAşkSessizlik İlişkiniz İçin Ne Anlama Geliyor?

Sessizlik İlişkiniz İçin Ne Anlama Geliyor?

İlişkinizde sessizlik tehlikeli midir?

-

Bazı insanlar için havada asılı sessizlik bir kabus. Bu insanlar sessizliği doldurmak ya da gerginliği kesmek için bir şey söylerler. Ama gerçek şu ki, sessizlik her zaman bir problem değildir. Sıkıcı olmak anlamına gelmeyebilir. Aslında bir ilişkide özellikle de evlilik gibi uzun bir ilişkide, dünyadaki en rahat şey olmalı. Elbette, randevulaşmanın ilk günlerinde konuşmayı devam ettirmek normaldir. Birbiriniz hakkında konuşmak için, ortak olan bir şey bulmak için ya da rahatsızlık boşluğu çaresiz hissettirmesin diye gerginlik duyacaksınız. Ancak uzun vadeli bir ilişkide ve bir evlilikte, sessizlik doğal hissettirmeli. Söylenecek şeylerden kaçmaktan veya birbirimizi sıkmaktan korkmaktan korkmak yerine, sessizliği kucaklamalıyız. Birlikte sessiz olmak, sağlıklı bir ilişkinin önemli bir parçası. İşte bu yüzden partnerinizle yakın olmayı kucaklamalısınız.

#Gerçekten Rahatlayın

Bir çift olarak ne kadar rahat olduğunuzu göstermenin yanı sıra, birlikte sessiz olmanız da aslında rahatlamanızı sağlar. İster TV seyrediyor olun ister sadece tembel bir pazar sabahı geçiriyor olun; partnerinizle rahatlamak isteyeceksiniz. Sessizlik canlandırıcı olabilir. Birlikte sessizce vakit geçirmeye alıştığınızda, ilişkinizin dinlendirici ve besleyici bir parçası olabiliceğini göreceksiniz.

#Sessizlik Kötü Bir Anlam Taşımamalı

“Sessiz kalmak” çoğu zaman bir ilişkide kavga etmekle ilişkilidir, fakat gerçek şu ki sessizlik asla bir ceza biçimi olarak kullanılmamalıdır. Kavgalar ve anlaşmazlıklar iletişim gerektirir. Bir şey kanıtlamak için kapatmak yerine, onlardan bahsetmelisiniz.

Sessizliği, birlikte vakit geçirmenin kolay bir yolu ile nasıl ilişkilendireceğinizi öğrenmelisiniz ve gerginliğe iletişim ile cevap vermeniz gerektiğinin farkında olmalısınız. İlişkiniz için harikalar yaratacak. Bir kelimenin çıkmazlığa dönüşmesine asla izin vermeyin.

 

sevgili

#İçine Kapanık Biri İçin Çok Daha Önemli

Bazı insanlar için birlikte sessiz kalmak sadece rahat olmanın iyi bir yan etkisidir – bu bir zorunluluktur. Kendine dönmek, sadece şarj etmek için yalnız zamana ihtiyaç duymaz, aynı zamanda durgunluğa da ihtiyaç duyar. Birbirinizin sessizlik ihtiyacına saygı duymanız önemlidir. Bazı insanlar için gerçekten bu bir zorunluluktur.

#Bir Noktadan Sonra Sessizlik Kaçınılmaz

Aynı zamanda gerçekçi olmak da önemlidir. Diğer önemli şey ise gelecekteki bir partner veya bir eş için önemli olan, birlikte nasıl yalnız zaman geçireceğinizi anlamak olacaktır. Bir noktada söylenecek şeylerin kalmamasına takılmayacaksınız ya da birbirinizin sesinden bıkmayacaksınız.

Bir ömür boyunca birlikte geçirebileceğiniz saatlerin sayısını düşünün… bazı sessizlik kaçınılmazdır. Bundan korkmamaya çalışın. Keyfini çıkarmaya geldiğinde, ilişkiniz de bir o kadar güçlü hale gelecektir.

#Sessizlik Hiçbir Şey Anlamına Gelmez

Sessizlik, sıkılmak veya hiçbir şey yapmamakla ilgili bir etikete sahiptir. Birlikte sessiz kalmak, bir yolculuğa çıkmak anlamına gelebilir ama aynı zamanda her ikinizin de bir kitap veya sabah gazetesi okuduğunuz anlamına da gelebilir. Biriniz bir oyun oynadığında veya bir yoga yaptığında, diğeriniz yatakta ya da internette gezinebilir. Bir tür paylaşılmış meditasyonun kucaklanması gibi. Rahat bir sessizlik içinde yapabileceğiniz birçok şeyin olduğunu unutmayın.

Birlikte sessiz olmak, ilişkinizin tükendiği anlamına gelmez – sadece birlikte dinlenmek için yeterince rahat olduğunuz anlamına gelir. Elbette şakalaşmayı, konuşmayı ve birlikte gülmeyi bırakamayacağınız geceler geçirmelisiniz. Bu, bir ilişkiyi heyecan verici kılan şeyin bir parçası. Ama kanepede uzanmak ve birlikte rahatlamak, ilişkinize sağlam bir temel parça oluşturma gücündedir. Ve bu her diğer şey kadar önemli!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz