Ana SayfaSaç BakımıSeni Daha Yaşlı Gösteren 8 Saç Hatası

Seni Daha Yaşlı Gösteren 8 Saç Hatası

-

Kötü bir saç stiline sahip olduğunu söylemek ve bunu değiştirmek her zaman kolay değildir. Eğer işin ehli değilseniz muhtemelen şimdiki görünümüzle her şeyi doğru yaptığınızı düşünebilirsiniz.

Ancak IGK salonlarının sahibi Aaron Grenia’ya göre bilmeden yapmış ve sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteren bazı hatalar olduğunu söylüyor. İşte size bahsettiği bu 8 hata;

Hata 1: Saçınızın Çok Uzamasına İzin Vermeyin

Greania’ya göre kadınların sık  yaptığı ortak hatalardan biri ; yeteri sıklıkta yapılmayan saç kesimleri. “Saçlardaki bir düzeltme bile sizi daha iyiye götürür. Kırıkları aldırmak, özellikle uzun saçlarda her yedi haftada bir düzeltmeyi öneririm.”

Hata 2: Çok Açık Tonlardaki Saçlar

Elbette renk konusu, saç stilindeki sonsuz içerik için devam edebilecek tamamen ayrı bir kategoridir;  ancak görünümünüze yıllar da ekleyecek bir yol:  çok sarı olan saç renkleri. Grenia, “Bir kadının ten rengini yıkıyor” diyor.  “İnce balyajı olan doğal tonlara sahip olmak yüzünüzü vurgular ve uçları gözlerinizi ve cildi ortaya çıkarır.”

Hata 3: Modası Geçmiş Alışkanlıklar

Sizi yorgun gösteren bir diğer hata, modası geçmiş alışkanlıklardan biri olan saç spreyleri. Bu tarz ürünlerin fazla kullanımı saçlarınızı solgun gösterir. Ve artık saç spreyi kullanmayı bırakmanın zamanı gelmedi mi? İyisi mi bu konuda artık kendimizi frenleyelim..

Hata 4: Yenilenmemiş Kahküller

Saç stilinizi yenilemek için yapabileceğiniz en hızlı şey nedir ? “Kahkül”  Saç stilinizi güncellemek için kolay bir düzeltmedir. Kahkülüzü değiştirin. Ya da basitçe saçınızı ayırın bu size yeni bir soluk getirir.

kahküllü saçlar

Hata 5: Saç Şekillendiricilerin Aşırı Kullanımı

Salonlarda sizin için harikalar yaratan saç şekillendiricileri ile yapılan görünümü hepimiz çok seviyoruz  eve döndüğümüzde kendimizi çok iyi hissederiz değil mi? Ancak ısı ayarları çok yüksek olan bu saç şekillendiricilerini evde kendi başınıza kullanmaya gelince büyük bir hata yapıyor olabilirsiniz. Doğru kullanılmayan saç şekillendiricileri ile saçınızın yanmasına, ışıltısını kaybetmesine neden olabilirsiniz, bu durum sizi sağlıklı saçlardan uzaklaştırır.

Hata 6: Sabahları Yeterince Kurutulmamış Saçlar

Kötü kurutulmuş saçlar sizi istediğiniz görünümden çok daha geriye götürebilir. Kıvırcık saça sahipseniz iyi kurutulmamış bir saç, saçınızın hacmini kötü gösterebilir. Doğru aletlerle ve sabırla; uygun fırça, doğru fön makinesi ile bu durumu kurtarabilirsiniz.

Hata 7: Soluk Renkler

Soluk saç renkleri sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Bunun yerine renginizi canlandırmaya yönelik kararlar verin.

Hata 8: Uçları Yanmış Saçlar

Saçlarınızın uçlarını canlı tutmak sizi her zaman olduğunuzdan daha canlı gösterecektir. Çoğu zaman saçlarımıza o kadar çok mekanik hasar veririz ki onu tedavi etmeyi unuturuz. Düzenli aralıklarla saçlarınızın kırıklarını aldırın ve periyodik olarak saç bakımınızı ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz