Ana SayfaHastalıklarSelülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

-

Kadınların en büyük şikâyeti olan selülit aslında savaşılması kolay bir fiziksel düşmandır. Genellikle beslenmeyle alakalı olan selülit oluşumu sedanter yaşam, sigara ve vücut metabolizmasına da bağlıdır. Genellikle çabuk kilo alıp veren ya da yağ yakım problemi olan bireylerde sıkça görülen selülitin önlenmesi için birçok yol vardır.

Öncelikle yapılan sporların etkisi büyüktür. Her gün aynı zaman diliminde yapılan 40-45 dakikalık egzersizler selülit oluşumunu azaltır. Özellikle bacak kaslarını çalıştırmaya yönelik yapılan fiziksel aktiviteler oldukça etkilidir. Aynı zamanda yüzme, koşu ve tempolu yürüyüşlerden de selülitle savaşmada baş sırada yer alırlar.

Son zamanlarda oldukça sık kullanılan bitkisel yağlar masaj ile uygulandığında selülitleri azaltıcı etki yapmaktadır. Kullanılan bitkisel yağların çoğu cilt tarafından kolay emilir olduğu için yağ yakımını hızlandırır ve metabolizmayı düzenler. Ayrıca günde en az 2 litre su içilmesi yağların yakımını arttırarak vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bireylerin tuz ve şeker kullanımını azaltması, alkol ve sigaradan uzak durması halinde yapılacak düzenli spor ve kullanılan yağlar selülitlerin kısa sürede kolayca yok edilmesini sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz