Ana SayfaSporSelülit Giderici Hareketler

Selülit Giderici Hareketler

-

Özellikle yaz ayları başlangıcında kadınların büyük bir sorunu olan selülitle baş etmenin belli başlı yolları vardır. Birçok kişi tarafından selilüt asla yok edilemeyecek bir problem gibi gözükse de aslında hiç de bilindiği gibi değildir. Selülit için alınan kremler bir yana dursun günde yapacağınız 30-40 dakikalık egzersizler ile kısa zamanda selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Evde de kolayca yapabileceğiniz selülit hareketleri genellikle bacakları çalıştırıcı niteliktedir. Başlangıç hareketi olarak sırt üstü pozisyonda bacakları tek tek ve düz bir şekilde kaldırıp indirmek selülit egzersizlerinin başında gelir. Yan yatış pozisyonu aldıktan sonra tek bacağınızı diğeri ile 45 derecelik bir açı ile indirip kaldırmak yan ve iç bacağı çalıştırdığı için bu bölgedeki selülitlerin kaybolmasına yardımcı olur.

Selülitler için yapılan en bilindik hareket ise zorlayıcı olsa da oldukça fazla işe yarar bacaklarınızı hafifi yana açtıktan sonra kalçanızı dikleştirin ve ellerinizi göğüs hizanızda öne uzatın daha sonra hafifçe çömelip kalkın. Günde 3 set halinde düzenli olarak yapacağınız bu hareket ile 1 ayda mükemmel bir görünüme ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz