Ana SayfaSaç BakımıŞelale Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Şelale Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

-

Kadınların en önem verdikleri parçalarından birisini saçları oluşturuyor. Çünkü saçlar günlük hayatta ilk dikkat çeken parçalar oluyor. Bu yüzden kadınlar, saç bakımlarına ayrı bir emek harcıyor, en ideal şampuanı, bakım kremini, saç köpüğünü belirlemeye çalışıyorlar. Saçlarının daha bakımlı ve daha güzel görünmesi için uyguladıkları bir diğer yöntem de örgü modelleri oluyor. Her kadın saç yapısına göre, saçının uzunluğuna, yüz hatlarına göre ideal örgü şeklini bulmaya çalışıyor. Günlük hayatın dışında özel günler için de bazı modelleri saçlarına uygulamak için akıllarında tutuyor. Şelale saç örgüsü modeli de birçok kadın tarafından rağbet görüyor.

Şelale Saç Örgüsü İçin İdeal Saç Modeli

Şelale saç örgüsü, birçok değişik şekilde yapılabiliyor. Bunun için öncelikle saçların düz olması gerekiyor. Saç boyunun ise en azından omuz hizasını geçmiş olması gerekiyor. Örme esnasında kolaylık yaşamak ve modelin hoş durması için saçların temiz olması gerekiyor. Bunun için saçların, uygun bir şampuanla yıkanması, mümkünse nemlendirici kullanılması gerekiyor.

Yıkanan saçların fazla suyu alınması, 15-20 dakika kendi halinde kurumaya bırakılması daha sağlıklı sonuçlar doğuruyor. Saçlar hafif nemli iken fırçalanması, uygulanan şelale saç modelinin daha uzun süre sabit kalmasını sağlıyor. Bu yüzden saçların yıpratılmadan fırçalanması gerekiyor. Bu işlemden sonra saçlar, şelale saç modeli örgüsüne uygun hale geliyor.

Şelale Saç Modeli

İlk Başlarda Yardım Alınabilir?

Şelale saç örgüsü için birçok farklı model bulunuyor. Bu modellerin yapımı genel itibariyle birbirine benziyor. Fakat bazılarının yapımı biraz daha zor olabiliyor. İlk başlangıçta biraz zorlanılsa da zamanla eller alışıyor ve çok daha pratik bir biçimde şelale saç örgüsü örülebiliyor. İlk başlarda bir kuaför veya başka birisinden yardım almak örgüyü daha da kolaylaştırıyor. Bir kaç deneme sonrasında, her mevsim uygulanabilecek bir örgü modeline sahip olunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz