Ana SayfaBeslenmeŞeker Hastaları İçin Kilo Aldıran Besinler

Şeker Hastaları İçin Kilo Aldıran Besinler

-

Diyabet ve kilo verme ilişkisi bir çoğumuz için sürpriz değil. Tip 2 diyabetin en erken belirtilerinden biri, hızlı kilo kayıplarıdır. İnsülin seviyesinin vücutta minimum seviyenin de atına düşmesine neden olan şeker hastalığı; yeniden kilo almayı da zorlaştırır. Birçok şeker hastası, bir dönem hızlıca kilo verdiğinden ve tekrar kilo alamamaktan şikayetçi.

Vücut, hücrelerini enerji için yağ ve kas parçalamaya iter; çünkü insülin insülin eksikliği, hücrelerin glikozu depolayamamasına neden olur. Vücut açlığı hisseder ve mevcut yağları tüketmeye başlar. Şeker hastalarında, başlangıçta ayda 3-5 kilo kayıp olabilir ki bu durup dururken hiç de sağlıklı bir durum değildir. Bu yazımızda, şeker hastaları için kilo aldıran besinleri bulabilirsiniz…

Badem

Badem, yüksek bir enerji sağlar ve şeker oranı düşüktür. Sağlıklı bir şekilde kilo alabileceğiniz bir beslenme programı uygulamak istiyorsanız, ara öğünlerinize mutlaka çiğ badem ekleyin.

Fasulyeler

Meksika fasulyesi, nohut ve mercimek gibi fasulye grubundaki besinler, şeker hastaları için kilo aldıran besinler arasında yer alıyor.

Somon ve Tüm Balıklar

Balık, özellikle de somon gibi yağlı balıklar, sağlıklı bir beslenme için listenizde olması gereken besinler arasında. Her çeşit balık, iyi miktarda protein içerir. Somon, vücutta kolesterol miktarını düşürürken, omega 3 yönünden de zengindir.

Protein Tozu

Protein tozu, sporcular için iyi bir enerji kaynağıdır. Protein oranı yüksek ve karbonhidrat içeriği düşüktür. Bu da, vücutta daha uzun süre enerji sağlanmasını ve aynı zamanda insülin üretiminin artmasını sağlar. Bu da, vücudun şeker seviyelerini sağlıklı bir oranda korumasını sağlar.

Yukarıdaki besinlerin yanı sıra; elma, peynir ve süt de kan şekeri seviyelerinin yavaş bir şekilde yükselmesini sağlar. Son olarak; vücut için iyi bir yağ olan avokado yağını da mutfağınıza dahil edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz