Ana SayfaModaSarkmış Göğüsleri Sıkılaştırma Yöntemleri

Sarkmış Göğüsleri Sıkılaştırma Yöntemleri

-

Göğüs sarkması genellikle bir kadın bebek doğurduktan sonra veya 30 yaşından sonra gözlenir. Göğüslerin şeklindeki ve boyutlarındaki değişiklikler hayat boyu sürebilir. Cildin esnekliğini azaltan aşırı vücut yağıyla şişer veya küçülürler. Yaşam biçiminde büyük bir değişiklik muhtemelen göğüslerinizin sarkmakta olan bir başka nedendir.

Göğüs sıkıştırma yağı kullanın

Günümüzde piyasada göğüs sıkılaştırıcı yağlar geniş bir yelpazede cilt elastikiyetini arttırmakta ve göğüslerinizin sarkmasını önlemektedir. Göğüs sıkılaştırıcı yağlar, göğsünüzü sıkı tutarak, cildinize nem kazandırmaya yardımcı olan doğal aktif içerikler içerir. Göğüslerinizi göğüs sıkıştırma yağı ile düzenli olarak masaj yaparak göğüslerinizin şeklini iyileştirmek ve ayrıca göğüslerin sarkmasını önleyebilirsiniz.

Sıvı alımını artırın

Göğüslerin sarkmasının durumunu iyileştirmeye yarayan bir diğer kolay, doğal ancak etkili ilaç, sıvı alımını arttırmaktır. Vücudunuzu sulu ve göğüslerini şekillendirmek için düzenli olarak en az günlük olarak 10 bardak su içmelisiniz. Yeterli miktarda su içmemek cildinizi kurutabilir, böylece cildinizin esnekliğini kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, eşit bir zaman aralığında su içmek her zaman iyidir.

Uygun sütyen giyin

Göğüslerinizin şekil almasını sağlamak için doğru sütyenin seçilmesi çok önemlidir. Uzmanların çoğu, vücudunuzun bu süre zarfında çok fazla değişiklik geçirdiği için bir egzersiz oturumunda bir spor sütyen giymeniz gerektiğini söylüyor. Spor sütyeni, göğüslerinize iyi bir destek sağlamaya yardımcı olur ve bağların hasar görmesini önleyerek göğüslerin sarkmasını önler. Bunun dışında göğüslerinizin şekil almasını sağlamak için doğru sütyen boyutunu seçmek önemlidir.

Göğüs egzersizleri için tercih

Cildi sıkılaştırmak, göğüs kaslarınızı güçlendirmek ve göğüs dokusunu iyileştirmek için kelebek egzersizini deneyebilir veya spor salonunuzda kolaylıkla bir çok özel egzersiz hareketini yapabilirsiniz. Göğsünüze daha fazla odaklanan ve görünüşünü geliştiren egzersizler konusunda spor uzmanınıza da danışabilirsiniz. Doğru duruşta yapılmadığında egzersiz, hasar veya olumsuz sonuçlara yol açabilir. Dolayısıyla, doğru yol gösterici düzenlemelerle egzersiz yapmak her zaman iyidir.

Buz masajı

Cildinizin sıkılığını ve esnekliğini yeniden kazanmak için hızlı bir çözüm, buz masajıdır. Aşırı soğuktan dolayı, buz masajı cilt dokularının kasılmasına yardımcı olur, göğüsleriniz sağlam ve sağlıklı kalır. Göğüs sarkmalarını önlemek için 2-3 buz küpü alıp bir bezle sarın. Hemen sonrasında, göğüslerinize 15 dakika boyunca masaj yapın. Cildin elastikiyetini tekrar kazanmak için bu uygulamayı günde iki kez tekrarlayın.

Göğüs kaldırma tedavisi

Göğüs sarkması sorununu tedavi etmeyi tercih edebileceğiniz muhtemelen göğüs kaldırma tedavisidir. Göğüs kaldırma işlemi genellikle göğüslerinizin hafifçe kaldırılmış ve şekil almasına izin veren uzman tavsiyesi altında gerçekleştirilir. Göğüs kaldırma tedavisi genellikle göğüs sarkmasının durumu ağır olduğunda ve hidrasyon veya egzersizlerle tedavi edilemediğinde yapılır. Bir uzman rehberliğinde yapılan pahalı bir tedavi çeşididir.

Topikal kremler

Ciltte nemlendirme ve sertlik kazandırmaya yardımcı olan piyasada birçok göğüs sıkılaştırıcı krem ​​bulunmaktadır. Bu kremler alerjik sorunlarla ilişkili hiçbir risk olmadan göğüslerini doğal olarak kaldırmaya yardımcı olabilir. Topikal kremlerin etkisi, cerrahi tedaviye kıyasla oldukça yavaş, ancak daha güvenli ve bütçeye uygundur. Göğsünüzü daha genç görünmesini sağlamakla kalmaz aynı zamanda yumuşak cildi de teşvik eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz