Ana SayfaModaSapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

O Sizin Zekanıza Hayran!!!

-

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara çeken özelliklerine muhtemelen isim verebilirsiniz. Onların gülüşü, mizah anlayışı, tarzı mıydı? Eh, bir sapyoseksüel ile çıkıyorsanız, zekanızdan dolayı size ilgisini çektiniz. Ve nispeten yeni bir dönem ve çok bilimsel olmasa da, farkında olmadan bir sapyoseksüelle çıkıyor olabilirsiniz.

Merriam Webster’a göre, sapyoseksüel “yüksek derecede zeki insanların cinsel olarak çekici gelmesi” anlamına gelir. Ve insanlar bir süredir diğer insanların zekasına çekilmelerine rağmen, Oxford Sözlükleri, sapyoseksüel kelimesinin ilk olarak 21. yüzyılın başlarında kullanılmaya başladığını belirtmektedir. “Sapio” tanıdık gelmelidir, çünkü Latince “sapiens” kelimesinden gelmektedir – bilirsiniz, homo sapiens’de olduğu gibi. Encyclopædia Britannica’nın belirttiği gibi, “homo sapiens”, “bilge adam” anlamına gelir ve böylece “sapiens”, “bilge” anlamına gelir.

Tanımlayıcı özelliklerine dayanarak sapyoseksüel olabileceğinizin yedi işareti:

1 Hemen çıkmaya başlamadın.
Arkadaşlık etmeye başlamadan yıllar önce arkadaş olsaydınız ya da alışkın olduğunuzdan daha uzun bir geçmişe sahip olsanız da, sapiooseksüellerin sizi gerçekten etkilemeden önce bilmesi gerekir. Yani eşinizin ilgisi, sizi tanımak için ne kadar önemli ölçüde büyüdüyse, o bir sapyoseksüel olma eğilimlidir.

2 Zekanızın tüm yönlerine değer veriyor.
Eğer The Bachelor’un hayranıysanız, kesinlikle “duygusal zeka” terimini biliyorsunuz. Bir sapioseksüel The New York Times’a şöyle demişti: “Sapiosexual olarak en çok bağlandığım ve değindiğim şey duygusal zeka ve komedi zekasıdır. “Bu, tüm sapyoseksüeller için geçerli değil, kesinlikle kitap, duygusal olgunluk ve zarafet için de size hayran olabilir anlamına gelir.

3 Akıllı metinlerini takdir ediyorlar.
Metinler, e-postalar ve diğer çevrimiçi mesajlarınızla konuştuğunuzda, kiminle seks yapılması gerektiğini biliyor musunuz? Tabii ki, bir aşk mektubu yazma sanatı ölmüş olabilir, ama sadece şahsen değil, yazılı olarak da iletişim kurabilme yeteneğiniz, diğer insanlara gerçek bir dokunuş sağlar.

4 Alçakgönüllülüğe saygı duyarlar.
Bir sapyoseksüelinin bir egoya sahip olmasını bekleyebilirsiniz ama ilişkilerinde değil. Love Dignity’nin web sitesinde de belirttiği gibi, “Pek çok sapiosexual bir insanın listelediği çeşitli başarılardan ziyade bir insanın alçakgönüllülüğünden daha fazla etkilenmeye eğilimlidir.” Yani bir doktora dereceniz olsa bile, bunun yerine aklınızı söylemekten daha çok göstermenizi tercih ediyorlar.

5 Aynı zeka seviyeniz var.
Cosmopolitan, kendilerini sapiosexuals olarak tanımlayan altı kişiyle konuştu ve bir diğeriyle ya biriyle ayrılmaları ya da hiç kimsenin akıllı olarak görmedikleri biriyle çıkmalarıydı. Dolayısıyla akıl söz konusu olduğunda, sapiosexual bir ortağa sahipseniz muhtemelen aynı seviyede olursunuz.

6 Küçük konuşma yapmazlar.
İş arkadaşlarınız ve tanıdıklarınızla tanışma konusunda gerçekten mükemmel değiller. Küçük konuşmalar pek çok kişi tarafından değil, özellikle daha dinamik konuşmalar yapmak isteyen sapiosexuals tarafından nefret edilir. Heart Intelligence’ın not ettiği web sitesi gibi, bir sapiosexual, yabancılarla küçük tartışmalar yapmaktan sessiz kalmayı seçebilir. Ancak bu, ortağınızın kaba olması gerektiği anlamına gelmez, bu nedenle bazen iyi olmanın biraz sıkıcı olabileceğini her zaman iyi bir hatırlatmadır.

7 Beyniniz onlar için en güzel şey.
Erkeklerin zeki kadınlardan esinlendiği çalışmaları duyduğunuzda, sapyoseksüellerin varlığından haberdar olmak, genel özelliklerinin zekasına cinsel olarak çekildikleri için insanlığa anlam verebilir. “Sapioseksüel olanlar, başka bir kişinin düşündüğü şekilde uyarılan veya meydan okuyanlardır.” Kendi görünüşünüz hakkında ne düşündüğünüzü düşünürseniz, partneriniz sizi her zaman heyecan verici bulmaktadır. Zihinsel olarak ilginç şeyler tuttuğunuz sürece çekicisiniz.

Bu yüzden cinsel güzellik sadece derinin tensel teması olsa da, sapyoseksüellerin en çok hayran olduğu güzellikler bundan çok uzaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz