Ana SayfaKişisel GelişimSandra Ingerman'dan Şamanizm ile İlgili Öğretiler

Sandra Ingerman’dan Şamanizm ile İlgili Öğretiler

Şamanizm İle İlgili Öğretiler...

-

Şamanizm, varlığı tüm insanlık tarihinde erken taş devrine ve daha da geriye kadar kanıtlanabilen, inisiyasyon içeren bir vecd ve trans tekniğidir. Gelelim Sandra İngerman’ın Şaman öğretisi ile ilgili özlü anlatımına ;

1. “Sevgi ve sakinlik duygusu, ölüm deneyimine getirmeniz gereken tek şeydir.”

2. “Dünya, hayatı destekleyen her şeyi destekleyecektir. Bir ruhun geri kazanılmasından sonra bulduğum şey artık kişinin “uyuşamayacağı” dır. Her birimiz hayatı istismar etmeyi durdurmak için kişisel ve gezegensel kararlar vermeliyiz. Bir insanın kötü niyetli bir ilişkiden vazgeçip vazgeçmemesi, daha aktif bir siyasi rol üstlenmesi veya çevremizi kötüye kullanmaya devam etmemiz konusundaki farkındalığı arttırıp artırmamasından hepimizin sorumlu olması gerekiyor. Sorumlu olmak, gerekenlere cevap vermek anlamına gelir. Gerçekliğimizi uyandırmak, güç ve tutumu değiştirmek için buna ihtiyacımız var… ”

şamanizm nedir

3. “Şamanik yolculuk ruhsallık ve sağlıktan, işe ve ilişkilere kadar hayatınızın herhangi bir alanında değişim için, bilgi almak için sıradan gerçekliklerin ötesindeki görünmez dünyalara yolculuk eden” içsel bir sanattır.

4. “Tüm mucizelerin gerçekleşmesi için, gerçekleşmesini istediğimiz şeyin güçlü bir niyetine sahip olmalıyız. Niyet eylem oluşturur ve bu bir konsantrasyon içerir. Manevi pratiğin başarısının anahtarının konsantre olma kabiliyeti olduğunu biliyoruz. Kısa vadeli ve uzun vadeli hedeflerimize odaklanabilmeliyiz. ”

şamanizm

5. “Sevgi tüm mucizelerde temel bir maddedir, çünkü iyileştiren sadece sevgidir. Teknikler iyileştirmez. Açık bir kalbin olduğu yerde mucizevi ve büyülü enerjiyi getirecek olan enerjiler vardır. Aşk harika bir transformatördür ”

7. “Biz ayrı değiliz, bir kaynağa ve bir yaşam ağına bağlıyız. Parmaklardan birinin yere düştüğü ve vücuduna bağlanmadan bağımsız bir yaşama sahip olabileceğini düşündüğü bir el düşünün. Bugün olan budur. İnsanlık, orijinal yaşam kaynağına bağlantıyı unutmuş olan ayrı parmaklar gibi davranıyor. ”

8. “Bir dizi düşünce ve duyguya sahip olmak sağlıklıdır. Yapmamız gereken, düşüncelerimizin ve duygularımızın ardındaki enerjiyi sevgiye ve ışığa dönüştürmek veya dönüştürmeyi öğrenmektir. Bu şekilde duygularımızın derinliğini hissedebiliriz, ancak bunu yaparak hiçbir zarar vermeden enerjimizi oluşturabiliriz. ”

9. Şamanizm için “Tüm yaşam ışıktan yapılmıştır ve hepimiz ışığız. Her şey hafiftir. Dış çevremizdeki her şeyi ve saf iyileşme ışığına aldığımız şeyleri dönüştürebiliriz. ”

10. “Şamanizm’e göre  tüm ruhsal gelenekler, her şeyin fiziksel olarak tezahür etmeden önce ruhsal bir seviyede tezahür ettiğini öğretir. Gezegendeki değişimi yaratmak için şu anda gücümüz olduğu yerde, ruhsal uygulamaları yaşamlarımıza dahil etmek söz konusudur. ”

11. “Şiddetin enerjisi görünmez, psişik bir seviyede hareket eder, ancak hem fiziksel hem de duygusal sağlığımızı etkiler. Enerji elle tutulabilir. Öfke ya da korku dolu bir ortamda yaşadığımız ve çalıştığımız zaman kendimizi iyi hissetmiyoruz. ”

12. “Duyguları ve duyguları ifade etmenin insan koşullarının bir parçası olduğunu anlamak önemlidir. Yapılan araştırmalardan, duygularımızı ifade etmediğimiz zaman hastalığın meydana gelebileceğini biliyoruz. İnsanoğlu olarak, sevinçten ve sevgiden korkuya ve öfkeye olan duygu çeşitliliğini sahiplenme ve ifade etme hakkımızdır. Duygularımızı ifade etmek bizi canlı hissettirir. ”

13. “Zaman boyunca manevi öğretiler dış dünyamızın kendi içsel bilinç halimizin bir yansıması olduğunu öğretmiştir. Çevre kirliliğine ve dünyaya baktığımızda bugün kendi iç dünyamızın bir yansımasını görüyoruz. Dünyayı değiştirmek istiyorsak kendimizi değiştirmeye odaklanmalıyız. Ve bu, gönderdiğimiz düşüncelerin daha bilinçli olma ihtiyacını da içermektedir. ”

14. “Şamanizm, var olan her şeyin canlı olduğunu ve bir ruha sahip olduğunu bize öğretir. Şamanlar, tüm yaşamı ve her şeyde yaşayan ruhu birbirine bağlayan bir yaşam ağından söz eder. Yeryüzündeki her şey birbirine bağlıdır ve dünya, yıldız, rüzgar vb. Diğer yaşam formlarından ayrı olduğumuza dair bir inanç tamamen bir yanılsamadır.

15. “Şamanlar, hastalığın ruhsal yönüne bakarlar. Bir hastalık duygusal veya fiziksel düzeyde tezahür edebilir, ancak şaman ruhsal dengesizlik veya uyumsuzluk arar. ”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz