Home Seyahat Salda Gölü Neresidir ?

Salda Gölü Neresidir ?

0
Salda Gölü Neresidir ?

Her köşesinde her bölgesinde ayrı bir güzellik barındıran ülkemiz, göller açısından da oldukça zengin bir yer. Ülkenin birbirinden farklı coğrafi bölgelerinde farklı özellikler taşıyan ve görenlerin hayran kaldığı göller bulunuyor. Bunlardan birisi olan Salda Gölü, Burdur ilinin Yeşilova ilçesi sınırları içinde yer alıyor.

Türkiye’nin en temiz ve en derin gölü olma özelliğini taşıyan Salda Gölü yolların sapa bir noktasında kaldığından, hak ettiği ilgiyi şimdiye kadar toplayamamıştır. Burdur-Denizli-Antalya şehirlerinin tam orta noktasında bulunan göl, şehirler arası yolculuklarda araçların durak noktası olmadığından görülmez. Ancak özel araçlarıyla seyahat edenler bu güzel gölü görme şansına sahip olurlar.

Salda Gölüne Nasıl gidilir?

Burdur üzerinden Salda Gölü için izlenmesi gereken yol, Burdur-Hacılar-Yeşilova istikametidir. Bu istikamette ilerlidiğinizde Yeşilova’da biraz yol alınca, göl karşınıza çıkacaktır. Otobüsle gitmek isteyenler ise Burdur Otogarı’ından Yeşilova minibüslerine binerek göle ulaşabilirler.

Antalya’dan göle gitmek isteyenler ise iki alternatif bulunmaktadır. İlk izlenmesi gereken yol, Antalya-Çavdır-Karamanlı yolu, ikinci izlenmesi gereken yolsa Antalya-Acıpayam-Güney yoludur. İlk rota, ikinci alternatife göre daha kısa sürede biter. Antalya’da oturup göle otobüs ile ulaşmak isteyenler, Antalya Otogarı’ndan direkt olarak Yeşilova minibüslerine binerek göle ulaşabilirler.Denizli üzerinden göle ulaşmak isteyenler ise Denizli-Serinhisar-Güney yolunu izlemelidir.

Eğer otobüs ile göle gitmek isterseniz, yapmanız gereken şey, Denizli Otogarı’ndan Yeşilova minibüslerine binmektir.  Gölü gördüğünüzde memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version