Ana SayfaMakyajSahne Makyajı Nasıl Yapılır?

Sahne Makyajı Nasıl Yapılır?

-

Eğer sanatçı iseniz, sahne makyajı son derece önemli ve gereklidir. Parlak sahne ışıkları cildinizin tonunu açar, yüz özelliklerini aydınlatır ve bunun oluşmasını önlemek için sahne makyajı uygulanır. Sahne makyajı sonrasında sonuçlar aynada oldukça dramatik görünebilir, ancak sahnede oldukça ihtişamlı bir şekilde görünecektir. Peki, sahne makyajı nasıl yapılır?

Temel adımlar ve allık uygulama

Yüzünüzü iyice yıkayın ve iyi bir nemlendirici uygulayın

Temiz ve nemlendirilmiş cilt, makyajınız için pürüzsüz bir temel sağlar ve bir performans sırasında daha uzun süre yardımcı olur. Yüzünüzü iyice yıkayın, sonra yumuşak bir havluyla cildinizi kuru tutun. Yüzünüzde ve boynunuza iyi bir nemlendirici uygulayın, ardından dudaklarınızda hafif, renksiz bir balsam uygulayın.

Yağsız bir fondoten kullanın

Tüm yüzünüze fondoten uygulamak için bir sünger veya fırça kullanın. Cilt tonu ile uyuşan bir gölge seçin veya cildiniz çok soluksa, bir gölge koyu renkte ilerlemenizi tavsiye ederiz. Sahne ışıkları seste soğumaya eğilimli olduğundan, sıcak, sarımsı bir tonlamalı makyaj tercih etmelisiniz.

Elmacık kemiklerinizi allık ile ortaya çıkarın

Kabarık bir fırça ile yanaklarınızın ortasından (gözlerinizin merkezinin hemen dışında) kulaklarınıza kadar allık uygulayın. Yanağınızın “içi boş” olan çenenizin hemen altındaki alanı hedefleyin. Bu, elmacık kemiklerinizi şekillendirir ve onları sahnede öne çıkarır.

Gözlerin vurgulamak

Gözlerinizin altında ve kapaklara hafif bir göz farı rengi uygulayın. Cildinizin tonundan 1-2 daha soluk bir nötr göz farı seçin. Kaşların hemen altında palest rengi uygulamak için göz farı fırçası kullanın. Kapaklarınızda aynı rengi kullanabilir veya bir gölge koyusu olan bir göz farı kullanabilirsiniz.

Göz kırışıklığına koyu nötr bir renk uygulayın.

Cildi yumuşatan kaş ve göz kapakları arasındaki bölgeye kahverengi gibi koyu renk nötr bir renk uygulamak için göz farı fırçası kullanın. Göz farının iyice karıştırdığından emin olun çünkü sert çizgiler olmayabilir.

Performansa bağlı olarak, kırışıklıkta daha parlak bir renk kullanmanız istenebilir. Hiçbir şey belirtilmemişse, nötr bir kahverengi gölgeyi tercih etmelisiniz.

Üst kirpik çizgisine kahverengi veya siyah su geçirmez göz kalemi kullanın

İç köşeden başlayarak, üst kirpikleriniz boyunca gözün dış kenarına sağlam, ince bir çizgi çizin. Çizginin eşit olup olmadığını ve her iki gözün eşleştiğinden emin olun.

Kahverengi ve siyah renkleri kullanabilirsiniz, ancak siyah size daha fazla tanım verecektir.

Üst ve alt kirpiklerinize su geçirmez maskara uygulayın

Üst kirpiklerde 1-2 kat maskara, alt kirpiklerde ise tek bir açık kat hedef alın.  Kahverengi veya siyah maskara kullanabilirsiniz, ancak siyah daha fazla tanım sağlar. Kahverengi, gözleri aşırı derecede sert olmadan tanımladığı için, erkekler için en iyi sonucu verir.

Dudaklarınızı ortaya çıkarmak ve görünümü ayarlamak

Dudaklarınızda kırmızı veya pembe renklere önem verin. Dudaklarınızın doğal şeklini izleyen sağlam, koyu bir çizgi çizin, rolünüzün vurgulanan bir dudağa ihtiyaç duymaması durumunda dudak çizgisinin dışına çıkmanız gerekmez.

Dudaklarınızın doğal şeklini izleyin ve dudak kalemi ile uyuşan bir rujla uyumlayın.

sahne makyajı kadın

Makyajınızı saydam bir pudra ile ayarlayın

Bunun için yumuşak bir fırça kullanın, bu size daha kaliteli bir görünüm katacaktır. Yüzünüzün ve boynunuzun her yerine bir kat pudra uygulayın.

Aynadan geri çekilin ve kendinize bakın

Sahne aydınlatmasını göz önünde bulundurursak, bu durumla mücadele etmek için makyajınızın abartılı bir görünümü olmalıdır. Farkındalık yaratmanın temel adımları, yukarıda açıkladığımız işlemlerden geçmektedir. Hem doğal hem de alımlı görünmek adına, yazdıklarımızı harfi harfine uygularsanız, tam anlamıyla sahne makyajına sahip olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz