Ana SayfaModaSağlıklı Seks İçin Uzmanların Tavsiye Ettiği 13 Besin

Sağlıklı Seks İçin Uzmanların Tavsiye Ettiği 13 Besin

Sağlıklı bir Seks Hayatı İçin Besinler!

-

Evet, Sağlıklı seks hayatına giden yol için bu besinleri yiyebilirsiniz!

Mesele şu ki, diyetinle seks sürücün arasında bir ilişki vardır. Bazı yiyecekler dayanıklılığınız ile libidonu güçlendirebilir, her şeyden önce karşılaşmalarınız sırasında (eğer hedefiniz buysa) gebe kalma kabiliyetinizi güçlendirebilir. Bu yüzden, cinsel iştahınızı arttırmak ve en iyi tavsiyeyi almak için doğrudan seks uzmanlarına gittik ve bunu yapabilecek yiyecekleri listeledik!

1. Siyah Ahududu
Doğru ruh halini almak için doğru zihniyete ulaşmak için tüketilmelidir. Doktora ile Entegratif Tıp Akademisi’nin kurucusu ve başhekimi Dr. Keesha Ewers, siyah ahududu üzerine bunu söylüyor. “Onlar libidonuzu güçlendirecek ve cinsel dayanıklılığınızı artıracaklar.” Bonus: Siyah Ahududu, 15 En Çok Antioksidan-Paketli Meyve ve Sebzeler listesinde birinci sırada yer almaktadır.

2. Ginseng Çayı
İşlerin devam ettirmesini sağlamak için, akşam saatlerinde bir fincan Ginseng çayı dökün. Dr. Ewers, “Cinsel tatmini artıran ve erektil disfonksiyonu önlemeye veya azaltmaya yardımcı olabilecek bir bileşik içerir” diye tanımlıyor.

3. Safran
Astroglide’nin Sex and Relationship Uzmanı Dr. Jessica O’Reilly, “150 uluslararası çalışmanın Kanadalı bir incelemesi, dünyanın en pahalı baharatı safranının cinsel performansı ve memnuniyeti arttırdığı söylemektedir.” “Bu akşam pirinç, kuskus, makarna, salata veya tavuk yemeklerinize biraz ekleyin!”

4. Çilek
Gebe kalmayı düşünüyorsanız çileklerin büyük faydası vardır. Dr. Ewers, “C vitamini açısından zenginler, erkeklerde sperm sayısını artırıyor” diyor. Ve her iki cinsiyetteki cinsel duyum için önemli olan dolaşım sistemi için fayadalıdır. Dr. Ewers, “Çileklerinizi koyu çikolatanın içine daldırın ve libidoyu arttırdığı gösterilen metilksantinlerin ek faydasını elde etmek için hindistan cevizi şekeri ile tatlandırın” diyor.

5. Çam Fıstığı
Her şeyin iyi hissettirmesini sağlamak istiyorsanız, çam fıstığı ve L-arginin açısından zengin diğer yiyecekleri yiyerek kendinizi şımartın. Dr. Ewers, “Kan akışında yardımcı olur, vajinal yağlanma ve duyusal his konularında yardımcı olur … böylece tatmin oluruz” diyor.

6. Chili Peppers
Chili peppers, seks terapistlerinden Dr. Ava Cadell’e göre seks hayatınızı renklendirmenin harika bir yoludur. “Yüz kızarma, kalp pompalama, gözenekleri terletme ve kan genitallerine doğru akışı sağlar.” Biber yemek, metabolizmanızı güçlendirmek için 55 En İyi yoldan biridir!

7. Avokado
Avokado, erkekler ve kadınlar için cinsel deneyimlerini artırabilecek bir başka süper yiyecektir. Dr. Ewers, “İyi bir yağ kaynağı” olarak kabul ediliyor. “Erkeklerin cinsel işlevine yardımcı olmak için kalp sağlığına yardımcı oluyor ve kadınların cinsel zevki için kan akışına yardımcı oluyor.”

8. Badem
“Bademler, erkeklerde hormon için libido ve selenyumun ve tiroid sağlığının dengelenmesi ve kadınlarda libido kaybını öneleyen çinkonun kaynağıdır. Eğer kadınlarda kalp sağlığı ve dolaşım açısından çok önemli olan E vitamini içerir ve bu nedenle erkeklerin erektil işlevini artırır”.

9. Tatlı Patates
Tatlı patatesler, erkekler için cinsel sağlık faydalarından birisidir. Dr. Ewers, “Erkeklerde erektil disfonksiyon ve yardımcı doğurganlık sorunlarına yardımcı olabilecek beta-karoten ve potasyum açısından zengindirler.”

10. Susam Tohumları
Bazı yiyeceklere susam tohumu serpmek, insanın gebe kalmaya çalıştığında tüm sistemlerin yenilenmesini sağlamak için başka bir yoldur. Dr. Ewers, “Susam tohumlarının erkeklerde testosteron ve sperm üretimine yardımcı olan çinko vardır” diyor.

11. Karpuz
Ewers, “Lycopene, citrulline ve beta-carotene’nin hepsi karpuzda bulunur” diyor. “Tam genital duyuma ihtiyaç duyulan kan damarlarını rahatlatmaya yardımcı olurlar.”

12. İncir
O’Reilly, incirlerin uzun süredir doğurganlık ile ilişkili olduğunu söylüyor. Ve ek bir bonus olarak? “Seks hormonu üretimine ve dolaşımın iyileştirilmesine bağlı olan magnezyum ve amino asit içerirler.”

13. İstiridye
İstiridyenin cinsel ilişkiye faydası yüz yıllardır bilinir. Hormonların ve klitoris duyarlılığının yaratılmasında kilit rol oynayan çinko vardır. O’Reilly, sevgilinizle birlikte libido güçlendirici olarak kullanabileceğiniz duygusal tavrı iyileştirici olduğunu söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz