Ana SayfaSaç BakımıSaçlarınızın Parlak Olmasını Nasıl Sağlarsınız?

Saçlarınızın Parlak Olmasını Nasıl Sağlarsınız?

-

Kuru ve mat görünümlü saçlarınızın parlak olmasını nasıl sağlarsınız? Cevap, evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz doğal maskelerde gizli.

  1. Beslenmenize özen gösterin

Kuru, sağlıksız ve mat görünümlü saçlardan kurtulmak için satılan hazır saç maske ve kürlerine sarılmak yerine öncelikle beslenmeye dikkat edilmeli. Saça dışarıdan uygulanan bakımlardan önce saç, içerden beslenmeli. Bunu da özellikle su tüketiminize dikkat ederek yapabilirsiniz.

  1. Saçlarınızı çok sık yıkamayın

Beslenmenin yanı sıra saçların dışarıdan sürülen yağlardan ziyade kendi yağına ihtiyacı vardır. Saçları her gün yıkamak daha fazla kurumalarına ve yıpranmalarına yol açar.

  1. Saçlarınızı ısıdan koruyun

Saçları şekillendirirken kullanılan maşa, düzleştirici gibi saça doğrudan ısı uygulayan gereçler olabildiğince az kullanılmalı. Duştan çıktıktan sonra saçlar hemen kurutulmamalı bir müddet havluyla toplu bırakılmalı ve havluyla saçın nemi alınırken oldukça sakin ve narin bir uygulama yapılmalı.

  1. Parlaklık için maske önerileri

Saçların temel bakımına dikkat edildikten sonra hazır markaların kürleri yerine evinizde kolay ve doğal maskeler hazırlayabilirsiniz.

  • Hindistan cevizi yağı
  • Avokado yağı
  • Zeytinyağı
  • Badem yağı

Bu tarz yağları saçınızın ihtiyacına göre haftada 1 ya da 2 kez saç derisine iyice masaj yaparak uygulayıp vaktiniz olduğu kadar bekletip yıkadığınızda saçlarınız parlak ve yumuşacık olacaktır. Aynı zamanda saçlarınızın kuruluğuna göre bu tarz yağları duştan çıktıktan sonra temiz saçınızın uçlarına da uygulayıp saçlarınızı öyle kurutabilirsiniz.

Yalnız dikkat edilmesi gereken bu tarz yağlar oldukça yoğun bir yapıya sahip olduğu için maske olarak kullanıldıktan sonra yıkarken suyla temasından önce şampuanınız ile iyice köpürttükten sonra suyla durulamaya özen gösterin aksi halde maske suyla birleşince saçınızdan arınması oldukça zor olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz