Ana SayfaSaç BakımıSaçlarınızda Çok Kırık Varsa Ne Yapmalısınız?

Saçlarınızda Çok Kırık Varsa Ne Yapmalısınız?

-

Saçlarınızın kırıklarıyla başınız dertte mi ?

Maalesef saç kırıklarıyla başa çıkamayan bir çok kadın bulunmaktadır. Günümüzde saç uçlarındaki kırıklar her kadının adeta korkulu rüyası haline gelmiş durumda. Kuaföre gittiğimizde, saçımızın kırıklarından kurtulurken çok kesilmesinden şikayet ediyoruz. Kadınlar bu yüzden sürekli kısa saç kesimi kullanmak zorunda kalıyorlar. Bir çok kadının hayali uzun saç modeli ve sağlıklı saç uçlarına sahip olmaktır. Saçlar yüzümüzün en dikkat çeken aksesuarıdır. Ne kadar saçlarınızı kısa kesimden uzak tutmak istesek de sonunda hep kısa kesim çeşitlerini uygulamak zorunda kalıyoruz.

Beslenme alışkanlığı bir çok durumu etkilediği gibi saçlarımızı da önemli ölçüde etkileyecektir. Peki sağlıklı saçlar için ne yapmalıyız?. Saçlarınız çok ıslak veya çok kuru iken taramamak gerekiyor. Bu durum saç uçlarınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Hafif saç kurutma işlemi yapıldıktan sonra saçınız daha esnek ve yumuşak olacaktır. Bu esnada yumuşak bir şekilde tarama işleminin uygulanması gerekiyor. Tarak seçimi çok önemlidir. Genellikle tahta tarak seçimi sizler için uygun olacaktır. Saça aşırı ısı uygulanması nem kaybına neden olacağı için saçın güçsüzleşip kırıklar oluşmasına neden olur. Maşa, saç düzleştirici gibi saç yapım aletleri bu konuda büyük bir rol oynar. Diğer bir yıpratıcı faktör ise saç boyaları gibi aşırı kimyasal içeren ürünlerdir. Boya konusunda çok fazla uygulama yaptırmak doğru değildir. Bu kimyasallar saçın yapısını da bozar. Stres her şeyin düşmanı olduğu gibi saçlarımızı da çok olumsuz etkilemektedir. Yapacağınız en son işlem saç kesimi olmalıdır.

Saç kırıkları nasıl onarılır?  Saçlarınız için doğal maskeler, bakım kürleri, nemlendirici köpükler, serumlar, bitkisel yağlar, bitkisel şampuanlar kullanarak ve saçlarımız için doğru vitaminleri alarak önemli ölçüde çözüm sağlamış olabiliriz.

Sağlıklı saçlar için yapılması gerekenler’in pratik yollarını uygulamanızı öneririz. Bu uygulamaları aksatmadığınız sürece farkı gözle görülebilir şekilde hissedeceksiniz. Hayallerinizi süsleyen sağlıklı kırılmayan saç uçlarına sahip olabilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek artık hiç de zor değil. Sağlıklı günler ve sağlıklı saçlar temennimizle sağlıkla kalın, sağlıcakla kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz