Ana SayfaSaç BakımıSaçlarınıza Hacim Kazandıracak 9 Tavsiye

Saçlarınıza Hacim Kazandıracak 9 Tavsiye

-

Her kadın kalın ve hacimli saçları hayal eder. Doğal olarak bu saçlara sahip olmasanız dahi umutsuzluğa hiç gerek yok. Her gün düzenli olarak yapacağınız ufak tefek işlemler ile isteğinize kavuşmanız gayet mümkün!

Bugün size saçlarınızı nasıl daha hacimli ve daha gösterişli yapabileceğinizi anlatacak bir yazı derledik.

Sadece saçınız tamamen kuruttuktan sonra taramaya devam edin


Saçınızın kuruma sürecinde iken zarar görmediğinden emin olmak için parmaklarınızı normal tarak yerine kullanın. Saçınızın her teli zamanla kurur, kökleri açılır- bu da hacim kazandırmanızı sağlar. Saçınız yeterince kuru olduğunda, geniş ve yuvarlak bir tarak kullanarak şekillendirmeyi bitirebilirsiniz.

Saç kuyruğunuza hacim katmak için sıradan bir toka kullanın


Başlamadan önce, saçlarınızı normal ve her zaman yaptığınız gibi kuyruk yapın. Ardından, bir üst parçasını (toplam saç miktarının yaklaşık dörtte biri kadar), asıl kuyruk kısmından ayırın ve bir saç tokasıyla sabitleyin.Tokayı saklayacak şekilde saçlarınızı salın. Bu basit numara, saçınıza uyguladığınız kuyruğun hacmini ikiye katlayacaktır

Saç kuyruğunuzu daha gösterişli kılacak bir başka yöntem


Saçınızda uyguladığınız kuyruğu daha hacimli hale getirmenin başka yollarını mı arıyorsunuz? İşte size yararlı bir numara: Burada, bütün kuyruğu bir lastik toka ile birbirine bağlamak yerine,iki eşit parçaya bölüp resimdeki gibi sabitleyebilirsiniz.

Saçınızın hacmini arttırmak için zaman kazandıran bir yöntem


Saçlarınızı şekillendirmek için vaktiniz yoksa, onlara hacim eklemek için aşağıdaki tekniği kullanabilirsiniz: Banyodan çıktıktan sonra, nemli saçlarınızı iki demet halinde toplayın. Her bir parçasını saç kurutma makinesi ile kurutun, soğumalarına izin verin, sonra saçınızı serbest bırakın.

Kuru spreylerde harika sonuçlar verebilir


Öncelikle şampuanı saç köklerine güzelce yedirin. Küçük bir parçasını saçınızdan ayırın ve kuru spreyinizi saçınıza nazikçe uygulayın. Daha sonra diğer kısımlara da sırasıyla aynı işlemi yapın. En iyi sonuca ulaşabilmek için, saçlarınızı bu işlemden sonra saç spreyi ile sabitleştirin.

Saçları örgüden çıkartmak hacim kazanmasını sağlar


Örgüyü oluşturduktan sonra, alttan yukarı doğru (örgü ucundan köküne) saç tellerini çekmeye başlayın. Hacimsel örgülerin çözülme olasılığı sıkı olanlardan daha yüksektir, bu nedenle saç spreyi ile her şeyi sabitleyin.

Saçınıza hacim katmak için, şekillendirmeden sonra tekrar kurutun


Saçınızı şekillendirmeyi bitirdikten sonra, saç kurutucusu ile bir kez daha kurutmaktan çekinmeyin. Kafanızı yere yatırın ve her telini birkaç dakika kurutun. Bu, sonucu iyileştirmeye ve fazladan hacim elde etmenize sebep olacaktır.

Değişimden korkmayın! — Saçınızla deneyler yapın


Saçınızın şekli küçük bir ayrıntı gibi görünebilir, ancak resmin önemli bir unsurunu oluşturur. Islak saçlarınızda farklı şekiller denemek her zaman için daha kolaydır. Yıkadıktan sonra parmaklarınızı kullanarak yeni bir şekil oluşturun, ardından saçlarınızı saç kurutma ile kurutun. Eğer karar veremiyorsanız, en azından saçlarınızı bir yöne yatırın.

Saçınızı şekillendirmek için vaktiniz yoksa, saç spreyi kullanın


Saçlarınızı yıkamak, kurulamak ve şekillendirmek için vaktiniz olmadığında, kökleri kurutmak için uygulayın, saçlarınızı parmaklarınızla karıştırın ve biraz salaş bir görüntü elde edin. Bu istenilen sonuçları hızlı ve etkili bir şekilde getirecektir!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz