Ana SayfaSaç BakımıSaçlarınız Zor Toplanıyorsa Nasıl Maske Kullanmalısınız?

Saçlarınız Zor Toplanıyorsa Nasıl Maske Kullanmalısınız?

-

Kadınlar özellikle de çalışanlar saçlarının pratik bir şekilde şekle girebilmesini arzu ederler. Ancak bazı saç tiplerinde saçların toplanması bile oldukça zor olmaktadır. Saçların toplanması için kabarık olmaması ve canlı olması gereklidir.

Eğer toplanması zor kabarık ve cansız bir yapıda saçlara sahipseniz saçlarınıza uygulayabileceğiniz bitkisel kürler yardımıyla daha kolay toplanır bir hale getirebilirsiniz.

Bitkisel Yağlar Kullanarak Saçlarınızın Daha Kolay Toplanmasını Sağlayabilirsiniz

Bitkisel yağların birçoğu saç bakımında oldukça etkilidir. Bitkisel yağlardan zeytinyağı hemen hemen her evde bulunabilen üründür. 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yumurta ve 1 yemek kaşığı bal ile hazırlanan maskeyi saçınıza uygulayın. Maske 20 -25 dk saçınızda bekledikten sonra şampuanlayıp yıkayın. Bu işlemi haftada 2 defa uygulayarak saçlarınızdaki kabarma probleminden kurtulabilirsiniz. Zeytinyağının yanı sıra Hindistan cevizi yağını da saçlarınızın daha parlak ve daha yumuşak olmasını sağlar. Kuruluk ve yıpranmış görüntüden kurtarır. Hindistan cevizi yağını saçlarınıza maske haline getirmeden uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızdaki kabarma problemi saç toplamanıza engel oluyorsa yapabileceğiniz bir diğer maske de 5 damla buğday özü yağını ve 2 tatlı kaşığı bal iyice karıştırılır. Ardından elde edilen maske saçın tamamına uygulanır. Bu maskeyi 15 dk boyunca saçınızda bekletin. Şampuanlayıp yıkayın. Bu işlemi haftada bir veya iki defa tekrarlayarak saçınıza canlılık ve nem kazandırabilirsiniz.

Bu maskelerin yanı sıra saç bakımında önemli yere sahip olan argan yağı ve badem yağı gibi güçlendirici ve onarıcı yağlarda saçınızın daha kolay toplanabilmesi için yardımcı olacaktır. Saçınızın doğal dengesinin korunması için saçınıza bitkisel yağ uygulaması yapmanın yanı sıra saçınıza aşırı ısı uygulamasına neden olan aletlerden de uzak durmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz