Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Saç Bakımı Saçların Kolay Şekil Alması İçin Doğal Yöntemler

Saçların Kolay Şekil Alması İçin Doğal Yöntemler

-

Saçların çok hızlı ve sağlıklı bir şekilde bakımlarını kaybetmeyerek uzamaları hem saç kökleri açısından hem de boyları açısından önem arz eder. Evinizde saç uzatma metotlarını uygulayarak hem doğal bakım yaparsınız hem de saçlarınızı beslemiş olursunuz. Ayrıca saçlarınız çok daha hızlı uzayacaktır. Çünkü saçlarınızın vücut içerisinden almakta olduğu bazı faydalı bileşenleri saçlarınıza dışarıdan vermiş olursunuz.

Saçları içeriden beslemeniz yani tükettiğiniz gıdalara, besinlere çok dikkat etmeniz de çok önemlidir. Asitli içeceklerden uzak durun ve çok fazla yağlı gıdaları tüketmeyin. Yine şekerli gıdalardan da uzak durmalısınız.

En önemlisi de günde 2 litreye yakın yani 78 bardak kadar su içmenizin size çok faydası vardır.

Saçlara Şekil Vermek İçin Altın Yöntemler

Saçlarınıza kolay bir şekilde şekil vermek istiyorsanız ancak yaptığınız şekil saçlarınızda durmuyor mu? İşte bunun çözümünü anlatacağız.

Burada tatlı badem yağı ve yine sarımsak ikilisinin mucizevi etkilerinden faydalanabilirsiniz. Sarımsak saç köklerini canlandırır ve saçları besler. Bu da bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yine saçların daha hızlı uzamasını sağlar ayrıca saçların bükülmesini, verilen şeklin tutmasını sağlar. Saçların bükülmesini engeller.

Saç uzatma metotları olarak da bu yöntem son derece faydalıdır. Malzemeler;

  • İki tatlı kaşığı kadar badem yağı
  • Bir diş sarımsak

Bu malzemeleri güzel bir şekilde ezerek karıştırın. Bu karışımı da iki saat bekletmelisiniz. Bu sayede sarımsağın mucizevi özünün çıkmasını sağlamış olacaksınız.

Arkasından saçlarınıza uygulayın. Saçlarınızı da hava ile temas almayacak şekilde bone ile sarabilirsiniz veya havlu da sarabilirsiniz. Yine bir saat kadar bu şekilde beklemeniz oldukça faydalıdır.

Sonrasında saçlarınızı ılık su ile güzel bir şekilde yıkayın. Yıkadıktan sonra da saçlarınızı saç kurutma makinesi ile ılık ayarda kurutabilirsiniz. Sıcak ayarı kullanmayın çünkü saçlarınız hasar görebilir.

Hindistan Cevizi Yağı İle Kür

Yine bu metoda ek olarak Hindistan cevizi ile keten tohumu yağını da kullanabilirsiniz.

Malzemelere gelecek olursak;

  • Hindistan cevizi yağı
  • Keten tohumu yağı

Son derece organik olduğu bilinen Hindistan cevizi yağından bir yemek kaşığı alın ve oda sıcaklığında bekletin eritebilirsiniz. İki çay kaşığı kadar da içerisine keten tohumu yağı koyun ve karıştırın. Sonrasında saçlarınıza uygulayın.

Uygulama işleminden sonra da saçlarınızda bir saat kadar kalmasını sağlayın. Saç derinize masaj yaparak uygulamalısınız. Bu iki bakım maskesini de ayda birer sefer uygulamanızda büyük fayda vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi yapmayı düşünün. 21. yüzyıl, ama genelde...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara çeken özelliklerine...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size bu temel...