Ana SayfaSaç BakımıSaçların Elektriklenmesi Nasıl Engellenir?

Saçların Elektriklenmesi Nasıl Engellenir?

Saçların Elektriklenmesini Engelleyin...

-

Saçların elektriklenmesi birçok kişinin başına gelmektedir ve bu yüzden de birçok kişi bu sorunun çözümünü arıyor. Saçların elektriklenmesindeki temel ana sebebi saçlarda statik elektriğin oluşmasıdır ki bunu engellemek için de bazı uygulamalar yapabilirsiniz. İlk olarak saçların elektriklenmesindeki faktörlere göz atacağız.

Saçların elektriklenmesi sonucunda kolay şekil almayabilirler ve canlılıkları da zamanla gidebilir. Bunların önüne geçmek adına uygulayacağınız bazı adımlar saçlarınız için oldukça faydalı olacaktır.

Saçların Elektriklenmesinin Sebebi Nedir?

Saçların elektriklenmesinde birçok faktör rol alabilmektedir. BU faktörlere mutlaka dikkat edilmelidir. Bu faktörlerden bahsedecek olursak;

  • Sık bir şekilde saç bakım ürünlerine maruz kalınması
  • Havanın aşırı kuru olması
  • Saçın sık taranıyor olması
  • Gün aşırı saçların yıkanması
  • Aşırı sıcağa maruz kalınması

Bu faktörler saçların elektriklenmesindeki en önemli nedenlerdir. Bunların çözümleri de mevcuttur elbet. Ayrıca ince telli saçlar oldukça çabuk elektriklendikleri için çok basit bir şekilde şampuan vb. ürünler kullanarak bu saçları gür ve kalınlaştırmanız gerekebilir.

Yine kış mevsiminde soğuk etkisi ile beraber saçlar daha sık elektriklenmektedir. Özellikle de üstünüzden kazağınızı çıkartırken saçlarınızda ciddi elektriklenmeler meydana gelecektir.

Saçların Elektriklenmemesi İçin Çözüm Tavsiyeleri

Saçlarınızın elektriklenmesini önlemek için iyonlu kurutma makinelerini kullanabilirsiniz. Saçlarınız kabarıyorsa ve bu durum da sizi bunaltıyorsa iyon içeren makineleri kullanın. Bu makineler saçınızda elektriklenmenin engellenmesini sağlar ve pozitif iyonları nötralize etmektedir.

Yine çeşitli losyonlar kullanabilirsiniz. Cilt ve saç bakımı açısından kullanılmakta olan alkolsüz güzel kokan losyonlar kullanmanız tavsiye edilmektedir. Avucunuza biraz sürerek saçlarınıza sürebilirsiniz ve bu sayede saçlarınızda oluşan elektriklenme kısa süre içerisinde yok olacaktır.

Tarak ve Fırça Kullanımı

Plastik saç tarakları saçlarınızı elektriklendirmektedir. Bu yüzden ahşap veya demir tarakları kullanmanızın oldukça faydası olacaktır. Yine bunlara ek olarak saç spreyleri kullanabilirsiniz.

  • Saç spreyleri de saçınızdaki elektriklenmeyi ortadan kaldıracaktır.
  • Yine en önemlisi kullandığınız şampuana dikkat etmelisiniz. Elektriklenmeleri ortadan kaldırabilen az krem içeren şampuanlara yönelin. Yine saçların elektriklenmesini engelleyen şampuanlar olarak da piyasaya takdim edilmektedir. Kozmetikçilerden rahatlıkla temin edebilir ve kullanabilirsiniz.
  • Yine saçlardaki elektriklenmeyi önleyebilmek için buhar makinesi de kullanabilirsiniz. Bu makineler saçlarınızdaki elektriklenmeyi ciddi olarak azaltmaktadır. İyonik özelliğe sahip buhar cihazlarını kullanarak odanızda çalıştırabilirsiniz ve elektriklenme sorununu çözebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz