Home Saç Bakımı Saçların Daha Güzel Kokması İçin Tavsiyeler

Saçların Daha Güzel Kokması İçin Tavsiyeler

0
Saçların Daha Güzel Kokması İçin Tavsiyeler

Saçlarımız sürekli olarak açıkta kaldıkları için çevrede bulunan bütün kiri tozu tozu dumanı içlerine çekerler. Bazen de saçlarınızı her gün kolay bir şekilde yıkayamayabilirsiniz bu yüzden saçlarınıza gereken özeni gösteremezsiniz.

Günümüzde ise saç parfümleri son derece fazla bir şekilde satılmaktadır. Bu parfümler de çeşitli kimyasallardan oluştukları için son derece zararlı olabilmekteler. Bu zararlardan da tam anlamıyla korunabilmek adına biz sizlere doğal yollar ile saçlarınızı nasıl güzel kokutabileceğinizden bahsedeceğiz.

Doğal Çiçek Özlü Saç Kokuları

Özellikle saç kokusu için satılmakta olan spreylerde özel çiçeklerden oluşmaktadırlar. Bu çiçekler vasıtası ile saçlarınız çok daha güzel kokmaktadır. Ancak koku oranını arttırmak ve kalıcılığı yükseltmek amacı ile kimyasallar da katılmaktadır. Bizde sizlere doğal çiçek kokusu tavsiyeleri vereceğiz.

Portakal çiçeği son derece baştan çıkaran bir çeşit aromaya hakimdir ve ferahlattığından dolayı çok sık kullanılmaktadır. Ayrıca kafa derisinde bulunan yağ salgılarını da gerçek anlamda düzenlemektedir.

Yine biberiye de kan dolaşımın güçlendirir. Saç dökülmesini engeller ve saç sağlığı açısından oldukça güzeldir. Bunlara ek olarak oldukça iyi bir temizleyici olduğundan dolayı çok sık tavsiye edilmektedir.

Nane ve Gülsuyu Kokusu

Yine nane kokusu da en ferahlatıcı koku tavsiyelerindendir. Yine kafa derinizde oldukça basit bir şekilde terlediğinden dolayı kafanıza sürdüğünüzde oldukça ferahlatıcı bir havası vardır.

Yine gül suyu da en sık tavsiye edilen kokulardandır. Özellikle de  Hintliler çok sık kullanırlar gül suyunu. Oldukça kadınsı bir aroması vardır ve yine oldukça canlandırıcı bir özelliği vardır. Gül suyunu yine sadece saçınıza değil cildinize de uygulayabilmeniz mümkündür.

Bunu uygulamak için yine bir bardak ılık su içerisine biraz gül suyu doldurun ve banyo esnasında saçlarınıza sürün. Hatta gül suyu ile saçlarınıza masaj yapın. Masajdan sonra da saçlarınızı kurutabilirsiniz. Ancak kurutma işlemini oda sıcaklığında yaparsanız çok daha iyi olacaktır.

Yine gül suyunu cildinize uygulamak isterseniz bir pamuğa bir miktar gül suyu sürün ve cildinize uygulayın. Gül suyu oldukça iyi bir temizleyici olduğundan dolayı cildinizdeki bakterileri de temizleyecektir. Antioksidan olduğunu zaten söylemiştik.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version