Ana SayfaSaç BakımıSaçları Nemlendiren Özel Yağlar

Saçları Nemlendiren Özel Yağlar

-

Saç kurutma makinesi, saç düzleştirici, çeşitli kimyasal bakım ürünleri derken saçlarınız zaman içerisinde oldukça yıpranırlar ve nemsiz kalırlar. Bunların saçlarınıza zararları çoktur. Bu yüzden saçlarınızı mutlaka nemlendirmelisiniz.

Bu yazımızda bahsedeceğimiz yağlar ise özellikle yıpranmış, kuru saçları olan bireyler için oldukça önemlidir. Saçları yağlı olan kişiler ise bu yağları kullanmamalıdır. Bunun sebebi oldukça vıcık bir saç yapısına sahip olurlar.

Yine bu yağlar eski nesillerden beri kullanılmaktadır. Özellikle de kadınlar ve yine erkekler de bu yağları kullanarak saçlarına bakım yaparlar, doğal nemlendirme işlemini gerçekleştirmiş olurlardı. Eskiden bu tarz kozmetik nemlendiriciler piyasada bu kadar yoktu.

Badem ve Keten Tohumu Yağı

Yine badem ve keten tohumu sayesinde saçlarınızı ciddi anlamda nemlendirebilirsiniz. Keten tohumu yağı içerisinde yer alan omega-3 yağı saçlarınıza önemli bir bakım yapmaktadır ve saçlarınızı ciddi anlamda nemlendirmektedir. Bu sebeple de dilerseniz tropikal anlamda kullanmanız mümkündür.

Keten tohumu aynı oranda E vitamini içermektedir ve iyot ile protein de içerir. Bu yağı saçınıza uyguladığınız takdir de kısa sürede nemlenmeyi gözlemleyebilirsiniz.

Yine badem yağına gelirsek en sık kullanılmakta olan nemlendirici yağlardan biridir. Ayrıca fiyatı oldukça ucuzdur. Fakat çok daha değişik bileşenlere sahip bir yağdır. Saçları yumuşatır, kuru saçları nemlendirir. Fakat hacimli olan saç tiplerinde ise hacmi biraz azaltabilmektedir.

Yağlar Saçlara Nasıl Sürülmeli?

Badem yağı veya keten tohumu yağını saçınıza uygulamak için saçlarınızın ortasına damlatın ve uç kısımlara doğru masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Eğer kafa deriniz çok kuru ise kafa derinize masajlar yaparak uygulamalısınız. Yine kırık saç uçları olan kişiler de saçlarını yıkadıktan sonra bu yağlar ile saçlarını nemlendirebilirler.

Son derece mat saçlara sahip olan bireyler de bu yağlardan daha fazla sürerek saçlarının canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirler. Yine farklı önerimiz ise yağı doğal bir şekilde kendiniz de üretebilirsiniz.

Bu yağlara zeytinyağını da karıştırabilirsiniz. Ayrıca şampuan kullanırken de mutlaka doğal yollar ile üretilmiş olan doğal yağlara sahip olan şampuanları kullanın ve faydasını kısa sürede görün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz