Ana SayfaSaç BakımıSaçlar İçin Adaçayı Yağı Nasıl Kullanılmalıdır?

Saçlar İçin Adaçayı Yağı Nasıl Kullanılmalıdır?

-

Günümüzde kolaylıkla ulaşabileceğimiz bitkisel ürünlerden belki de en çok faydası olan ve iyileştirici etkiye sahip bir bitki olan adaçayı aynı zamanda saç ve cilt içinde son derece faydalı bir bitkisel üründür. Adaçayı Latince “Salvia” kökünden türeyen ve iyileştirici anlamına gelen bir bitkidir. Çay olarak demlenerek tüketildiğinde boğaz ağrılarını geçirir, sakinlik verir, vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlar, östrojen hormonunu artırır, idrar yolu enfeksiyonları ve boğaz enfeksiyonu gibi rahatsızlıkların iyileşme süreçlerini kısaltır ve ayrıca daha birçok rahatsızlık için şifa kaynağıdır.

Adaçayı yağı sivilce oluşumunu azaltır ve zamanla tamamen yok olmasını sağlar. Aynı zamanda adaçayı yağı saçlar ve cilt içinde oldukça faydalı bir bitkisel üründür.

Adaçayı Yağı Nasıl Kullanılır?

Adaçayı içten ve dıştan kullanıldığında birçok farklı etki ile iyileştirici özelliğe sahiptir. Özellikle kepek, saç dökülmesi ve saç kırılması gibi sorunlar yaşayan kişiler için adaçayı ve zeytinyağı karışımının maske şeklinde saça uygulanması bu problemlerin zaman içinde ortadan kalkmasına sebep olacaktır. Adaçayı yağı gibi tek başına bitki olarak adaçayının kaynatılarak banyo sırasında saçlara uygulanması da adaçayı yağının gösterdiği etkiyi gösterecektir.

Adaçayı yağı cilt problemlerinde de oldukça faydalı bir bitkisel üründür. Özellikle adaçayı yağı sivilce oluşumunu azaltır ve zamanla tamamen yok olmasını sağlar. Adaçayı yağı maskesi için gereken malzemeler; 2 damla adaçayı yağı, 2 yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı kayısı çekirdeği yağını tahta kaşık yardımı ile karıştırarak cilde sürüp 15 dakika sonra ılık suyla cilt yıkanmalıdır.

Adaçayı Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Adaçayı bitki olarak ya da adaçayı yağı olarak iki şekilde de hem saç hem de cilt için kullanılabilir. Banyo sırasında daha önce kaynatılarak suyu elde edilen adaçayı saçlara uygulanarak ya da adaçayı yağı ve zeytinyağı karışımı saçlara maske olarak uygulanabilir. Ayrıca adaçayı yağı sivilce problemi olan ciltlere uygulandığında bu problemi ortadan kaldırır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz