Ana SayfaSaç BakımıSaçınızın Daha Hızlı Büyümesi İçin En İyi 10 İpucu

Saçınızın Daha Hızlı Büyümesi İçin En İyi 10 İpucu

Saçınız Artık Daha Hızlı Büyüsün...

-

Saçınızın istenilen zaman dilimi içerisinde istenilen boyuta ulaşmaması sabrınızı kaybettirmesin. Unutmayın ki saçınızın büyümesi genellikle çok zaman alır ve aynı zamanda sağlıklı ve hızlı bir şekilde büyümesi için çok çaba gerekir.

Aslında saçınız ayda yaklaşık 1-1.5 santimetre arasında büyür. Saçınızın daha hızlı büyümesine yardımcı olacak çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemleri anladıktan ve takip ettikten sonra, saç büyüme süresini azaltmak mümkündür ve istediğiniz saçları çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz…

Saçınızın hızlı bir şekilde büyümesini istiyorsanız doğru saç bakımına ihtiyacınız vardır. Aşağıdaki bölümde saçınızın daha hızlı büyümesini sağlamak için en iyi 10 ipucunu görebilirsiniz.

1. Her Gün Kafa Derisi Masajı
Sabahları duşta veya yatağa gitmeden önce saçlarınıza güzel bir masaj yapın. Bu masaj kesinlikle harika hissetmenize yardımcı olacaktır ve aynı zamanda kafa derisinde kan dolaşımını uyarmaya başlayacak ve böylece saç kökleriniz hızlı bir şekilde gerekli besinleri alacaktır.

2. Saçınıza Şampuan ve Jel Uygulamalarını Azaltın
Çok fazla şampuan ve saç jeli kullanmak saç büyüme hızını yavaşlatacak ve hedefinize ulaşamayacaksınız. Şampuanın aşırı kullanımı, saçınızın sağlıklı kalması için gerekli olan yağları azaltacak ve saçlarınız kırılganlaşacaktır. Bu nedenle saçınızı haftada üç defadan fazla şampuanlamamalısınız.

saçınız büyüsün

3. Hızlı Saç Büyümesi için Etkili Tedavilerden Bir Tanesi Hindistancevizi Yağıdır
Yağı ısıtdıktan sonra saç derisine ve saçlarınızın üzerine uygulayın. Hindistan cevizi yağı düzenli uygulama ile saç daha kalın ve daha sağlıklı hale gelecektir. Saçınızın hızlı büyümesini sağlamak için doğal yollardan vazgeçmeden önce bu doğal ilaçları denemeniz önerilir. Bu sayede saçınızın daha fazla zarar görmesini önleyebilirsiniz.

4. Saçınızı Yüksek Isıya Maruz Bırakmayın
Fön makinesi ve düz ütü kullanırsanız saçınıza büyük ölçüde zarar görecektir. Sabit ısı saçınızın hızla büyümesini önleyecektir. Başka bir alternatifiniz yoksa bu araçları kullanmak için önceden koruyucu bir sprey kullanın.

5. Temel E Vitaminleri
Folik asit, magnezyum, kükürt, çinko, beta-karoten ve silika içeren herhangi bir multivitamin aldığınızdan emin olun. Saçlarımız öncelikle proteinden yapılır ve eğer protein üretimini geliştirirseniz saçınızı daha hızlı büyütme hedefinize ulaşabilirsiniz.

6. Sağlıklı Gıda, Yeterli Dinlenme, Nemlendirme ve Stres yok
Sağlıklı gıda maddelerini tüketin, yeterli dinlenin, endişe ve stresi ortadan kaldırın ve aynı zamanda nemlendirin. Yaşam tarzınızdaki bu dört değişiklik saçlınızın önemli ölçüde artmasına yardımcı olabilir. Her gün en az sekiz saat uyumanız gerekir çünkü uyku sırasında büyüme hormonlarımız salınır.

Ayrıca yüksek stres seviyeleri saçınızın sağlığına zarar verebilir. Bunun yanı sıra hızlı saç büyümesi için B vitamini, antioksidanlar, proteinler ve demir bakımından zengin bir diyet gerekir.

saç büyümesi

7. İpek Yastık Üzerinde Uyumaya Çalışın
Uyku sırasında pamuklu yastık kılıflarından kaçınmak daha iyidir, çünkü saçlarınız bunlara yakalanıp kırılabilir. Aksine saten ya da ipek yastık kılıfı saçlarınızı oldukça rahatlatacaktır.

8. Biyotin Alın
Biyotin almalısın; Saç büyümesine yardımcı olmak için günlük yaklaşık 2000 mikrogram biyotin gereklidir. Saçlarınızın sağlıklı kalması ve daha hızlı büyümesi için düzenli olarak biyotin aldığınızdan emin olun.

9. Omega-3
Omega-3 balık yağında bulunan bir asittir ve beynimizin daha iyi çalışmasına yardımcı olur. İyi haber ise saçımızın daha hızlı gelişmesi için de yardımcı olabileceğidir. Diyetinizde omega-3 eksikliği varsa kafa derisi hızla kurur. Somon, sadece bu yağ asitleri açısından değil aynı zamanda protein ve demir açısından da zengin olan ideal bir besindir. Diğer bir seçenek ise omega-3 alımını tamamlayan öğütülmüş keten tohumu yağı tüketmektir.

10. Kırıkları Alın
Saçın hızlı büyümesini sağlamanın en iyi yollarından biri her altı ila sekiz haftada bir kırıkların alınmasıdır. Saçlarınız kökten gelişir ve zaman büyüdükçe saçınıza zarar veren ve pürüzlü hale getiren uç bölünür. Saçınız kesilirse oksijeni soluyabilir ve daha hızlı büyüyebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz