Ana SayfaSaç BakımıSaç Rengini Açmanın Doğal Yolları

Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları

-

Saç rengini açmanın doğal yolları bulunuyor. Çeşitli bitkisel karışımlar ile saç renginizi açabilirsiniz. Birkaç saç rengi açım tariflerini sizler için hazırladık.

Limon Suyu İle Saç Rengi Açma

Bu doğal yöntemde ihtiyacınız olan şey 2 tane limondur. İlk olarak yapmanız gereken 2 tane limonu ayrı ayrı dört parçaya bölmek olacaktır. Kestiğiniz limonları bir bardağın içine sıkarak ilave etmeniz gereklidir. Daha sonra limon suyunu evinizde olan herhangi bir boş sprey kutusunun temiz ve kimyasal katkısı olmadığını bilmeniz şartı ile içine dökün. Fakat bu işlemi yaparken sıktığınız limon suyunun içinden çekirdeklerini çıkartmanız gerekiyor. Üzerine bir miktar su eklemeniz daha iyi olur fakat yapmasanız da bir kayıp olmaz. Güneşe çıkacağınız zaman bu spreyi saçınızın istediği yere sıkabilirsiniz.

Karbonat İle Saç Açma

Karbonatın dişe ve birçok şeye faydalı olduğu biliniyor fakat saç için kullanıldığı pek bilinmeyenler arasında. Karbonatı toz halinde saçınıza döktüğünüz zaman saçınızın yavaş yavaş açıldığını görmek mümkün olacaktır.

Siyah Çay İle Saç Rengi Açma

Evlerde kullandığımız siyah çayın saçı açtığını biliyor muydunuz? Siyah çayın içerisinde bulunan tanik asit sayesinde saç açıcı özelliği vardır. Ancak kuru olarak uygulanmaz. 3 yemek kaşığı çayı demlemek gereklidir. Saçınızda yarım saat bekletip yıkamak saçınızı açmanıza yeterli olacaktır.

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma

Papatya herkes tarafından bilinen bir çiçektir. Suyunu bulması ise zor bir şey değildir. Çeşitli aktarlarda bulunur. Bir avuç papatyayı rengi turuncu olmamasına dikkat edecek şekilde kaynatın. Bir süre sonra soğuması gereklidir. Limon suyunda da yapıldığı gibi boş bir sprey kutuya boşaltın ve saçlarınıza uygulayın. Bu işlemi dışarı çıkmadan önce yapmanız gereklidir. Çünkü güneş ışığı almadan açılması mümkün olmaz. Bu sayede hem saçlarınız açılır hem de gürleşme meydana gelir.

Bira İle Saç Rengi Açma

Birayı saçlarınıza dökerek saç renginizi açmak mümkündür. Haftada bir kez uygulamak yeterli olacaktır. Bira ile saç rengi açmak isteyen bayanlar bu kürü her gün kullanması gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz