Home Saç Bakımı Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi...

0

Saç Mezoterapisi…

Maalesef ki her insan sağlıklı saçlara sahip olmayabiliyor. Tabii ki hiçbir işlem yapmadan sağlıklı saçlara sahip olan şanslı kişiler vardır. Ancak eğer ki bu şanslı kişilerden değilseniz saç bakımları ile siz de sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Saçınızda çeşitli sorunlar yaşıyorsanız (en büyük problem olan saç dökülmesi , saç tellerinin incelmesi, saç derisi sorunları , koparak dökülme ve sık sık saç tellerinin kırılması sorunları gibi) öncelikle olarak mutlaka bir uzman doktora görünmeniz de fayda vardır . Eğer bir sağlık problemi olmadığı halde saçlarınız dökülmeye devam ediyorsa çeşitli medikal estetik işlemleri ile bu durumun önüne geçebilirsiniz. Saçlarınız zamanla dökülerek azaldıysa eğer mineral ve vitamin uygulamalarıyla saç artırılabilir. Bu uygulamaların en önemlisi ise saç mezoterapisidir.

Nedir?

Saç derinize saçınızın ihtiyacı olduğu vitamin ve minerallerin verilerek saç tellerinin artırılması işlemine saç mezoterapisi adı verilmektedir. Saç mezoterapisi sırasında saç derinize saçınızın ihtiyacı olduğu aminoasitler, vitamin ve mineraller enjekte edilir. Bu şekilde saç deriniz ihtiyacı olduğu maddeleri alır ve sağlığına geri dönmek için çaba gösterir. Saç derinize enjekte edilen bu maddelerle birlikte saç kökleri beslenmeye başlar. Saç köklerini beslenirse eğer saç dökülmesi durur. Ayrıca saç telleri de kalınlaşır. Saçlarınız ekim yapmadan da saç mezoterapisi yöntemi ile bu şekilde kolaylıkla artırabilirsiniz . Saçlarınız saç mezoterapisi yöntemi ile daha sağlıklı parlak ve canlı görünerek eski sağlığına tekrardan kavuşur. Saç mezoterapisi için  yaptıranlardan yorumlar alarak saçlarına nasıl bir etki bıraktığını öğrenebilirsiniz. Yorumların çoğunun olumlu olduğunu göreceksiniz.

Kaç Seans Sürer?

Saç mezoterapisi uygulaması seans sayısı fazla olan bir işlemdir. Çünkü saç dökülmesini engellemek o kadar kolay ve hızlı bir işlem değildir. Saç dökülmesini engellemek , saç çıkarmadan  daha da sabır isteyen bir işlemdir. Saç mezoterapisi işlemine başlamadan önce kaç seans mezoterapi alacaksınız başvurduğunuz uzman kişi tarafından değerlendirilir. Saç deriniz analiz edilir , araştırılır ve ona göre bir seans sayısı ve aralığı belirlenir. Doktorunuz bu analizi saçınızın ne kadar yıprandığını, dökülme miktarını, yapısını ve cinsiyetinizi göz önüne alarak belirler ve bunun sonucunda kaç seans olacak belirlenir. Ancak saç mezoterapi seans aralıkları ve sayısı hakkında genel bir yorum yapmak gerekirse saç mezoterapisinin haftada bir kez uygulanabileceğini söylemek mümkündür. Seans yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir.

Saça Faydaları Nelerdir?

Saç mezoterapisinin öncelikli etkisi saç dökülmesini önemli oranlarda azaltmasıdır. Ayrıca saç mezoterapisi saç tellerini kalınlaştırır ve saç derisini sağlıklı hale getirir. Ayrıca kepek sorunu yaşayanların da sorununu çözer.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version