Ana SayfaSaç BakımıSaç Elektriklenmeleri Nasıl Azaltılır?

Saç Elektriklenmeleri Nasıl Azaltılır?

-

Günümüzde her kadının kendi kendine sorduğu  saç elektriklenmeleri nasıl azaltılır? Sorusuna cevap vermek artık çok kolay. Birkaç püf noktası ve doğal yöntemlerle saçınızı sağlıklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Saçınızı Elektriklenmelerden Koruyun

Hemen hemen herkesin yaşadığı bu sorunun asıl kaynağı yeteri kadar saçınıza özen göstermemenizle başlıyor. Peki nedir bu elektriklenme? Statik enerjinin saçınızla oluşması sonucu saç tellerinizin verdiği tepki olarak özetleyebiliriz.  Saç elektriklenmesi neden olur? diye de merak ediyorsanız en birincil neden olarak  saç yapısından kullandığınız şampuan gibi etkileri gösterilebilir.

Öncelikle dikkat etmeniz gereken kimyasal madde içermeyen şampuan kullanımıdır. Diğer bir nokta ise saçlarınızı yıkama aşamasında hırpalamadan özenle yıkamanızdır. Elektriklenen saçlar bir süre sonra nem kaybettiği için kırıklara yol açar. Bu kırıklar ise görüntü olarak rahatsızlık vermesi bir yana, saçlarınızda dökülmelere de neden oluyor. Saç elektriklenmesi  tamamen yok edilmese de azaltabilirsiniz.

Saçlarınızı taradıktan sonra elektriklenme meydana geliyorsa bunun için en basit çözüm, ince seyrek dişli tarak kullanınımı olacaktır. Saçlarınız ıslakken de taramamanızı tavsiye ederiz. Islak saçın kırılması daha kolaydır ve saçınız daha çabuk yıpranabilir. Havluyla kurulama esnasında da daha yavaş hareketlerle kurulamanız da elektriklenmeyi azaltacaktır.

Havlu dışında fön makinesini de orta ısıda ve kısa süreyle saçınıza uygulayın. Saç kremini mutlaka kullanın. Saç kremleri saçınızı nemlendirip besleyeceği içinde elektriklenmeleri engelleyebilirsiniz. Bununla beraber kimyasal ürünleri tercih etmek istemiyorsanız saç elektriklenmesinde doğal çözümler arasında gösterilen argan yağı da saçınızı besleyerek hem dökülmelere hem de yıpranmalara karşı iyi gelecektir. Doğal yöntemler dışında en hızlı şekilde sonuç elde edebileceğiniz static saç spreylerini de kullanabilirsiniz.

Tüm bu yöntemlere ragmen olumlu sonuç elde edemezseniz, saçlarınızı kestirmek son çare olarak gösterilebilir. Tercih size ait.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz