Ana SayfaSaç BakımıSaç Ekimi Yan Etkileri Nelerdir?

Saç Ekimi Yan Etkileri Nelerdir?

-

Güzel ve genç görünmek için saç ektirmek günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Saç ekimleri tamamen ameliyathane şartlarında ve anestezi uzmanı eşliğinde yapıldığı zaman ağrı olmamaktadır. Ekilecek bölgenin açıklık derecesine göre saç ekimi 4-6 saat kadar sürmektedir. Saç ekimini diğer operasyonlardan çok farklı bir operasyon, çok farklı bir süreç gibi görmemelisiniz. Saç ekimi, biraz daha estetik kaygı ile yapılan bir sağlık operasyonudur. Dolayısıyla sağlığınıza zarar verilmesi düşünülemez. Bu sebeple saç ekimi operasyonunu geçireceğiniz kliniği ve doktoru, herhangi bir sağlık operasyonunuzda  dikkat ettiğiniz kadar dikkatli seçmelisiniz.

Saç ekiminde kanama, infeksiyon, kist oluşumu, saç büyümemesi ve yara izi gibi istenmeyen yan etkileri nadir olarak görülebilmektedir. Eski saçlarınızın geçici bir süre için dökülmesi, deri üzerinde yara oluşması gibi yan etkiler kişiden kişiye göre değişmektedir ancak kaçınılmazdır. Kaliteli ve işinde başarılı bir doktor seçimi ile bu riskleri minimuma indirebilirsiniz.

Saç operasyonundan sonra özellikle yara kabukları dökülene kadar saç yıkamalarına dikkat etmek gerekir. Yıkama esnasında şampuan saçın her bölgesine eşit miktarda yayılır ve bastırmadan hafif dokunuşlarla saç derisine masaj yapılarak uygulanmalıdır. Gece ekim bölgesinin zarar görmemesi için tavsiye edilen büyük bir havlunun rulo haline getirilerek yastık haline getirilmesi ve sırt üstü yatış pozisyonudur. Zira uyurken ekim alanın sürtünme vs. sebeplerle darbe alması greftler çıkmasına sebep olabilir. Ense bölgesi vücutta en çabuk iyileşen bölgelerden olduğu için bu yatış pozisyonunda zarar görmeyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz