Ana SayfaSaç BakımıSaç Ekimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Saç Ekimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

-

Genellikle bir erkek sorunu olan kellik artık tarihte kalıyor. Çünkü yeni yöntemlerle saç ekimi yaptırarak kendi saçınız kadar doğal görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz. Saç ekimi geçmişte çok tercih edilen bir uygulama olmasa da günümüzde gelişen cerrahi ile gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar başarılı bir operasyon gerçekleştiriliyor.

Bu teknolojiyi kullanmamanız için hiçbir sebep yok fakat saç ekimini karar verdikten sonra bilmeniz gereken önemli birkaç ayrıntı var. Saç ekimi 4 kişilik uzman bir ekip tarafından Ameliyathane koşullarına sahip steril hastanelerde yapılması gereken bir işlemdir. Bu operasyonda iki yöntem tercih edilir.

Saç Ekimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Saç Ekimi Evreleri

Birincisi Fut denilen ense ve iki kulak arasındaki bölgeden alınan saçlarla yapılan ekim işlemi diğeri ise Fue denilen, ense bölgesindeki geniş kısımdaki saçların tek tek anılıp ekildiği işlemdir. Fue yönteminde dikiş olmadığı için izde kalmaz bu yüzden daha çok tercih edilmektedir. Saç ekimi işlemi bittikten sonra diğer operasyonlarda ki şişme, morarma, ağrı gibi şikayetler olmaz. Saç ekimi yaptıran kişiler temiz ortamlarda çalışıyorlarsa 3 gün içinde tekrar işlerine dönebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz