Ana SayfaSaç BakımıSaç Dökülmelerine Karşı Alınacak Tedbirler

Saç Dökülmelerine Karşı Alınacak Tedbirler

-

Saç dökülmelerinden bıktıysanız, evde kendi yöntemleriniz bile hazırlaya bileceğiniz yöntemler için yazımızı okumaya devam edin.

Saç Dökülmesine Nedir? Neler Sebep Olur?

Cinsiyet fark etmeksizin son yılların en popüler sorunu tartışmasız saç dökülmeleridir. Ancak erkekler, Kadınlara oranla bu konuda çok daha fazla şikayetçiler. Piyasadaki tüm ürünler ve çalışmalar erkekler üzerinden yürütülmektedir. Böyle problemle karşılaşmamızdaki en temel neden olarak vitamin eksikliği gelmektedir. Diğer bir gerçek ise saç dökülmesi sadece görüntü bozukluğu olarak değil, bazı hastalıkların başlangıç belirtisi olarak da kabul edilmektedir. Erkeklerde saç dökülmesi ortalama olarak 60-65 yaş üzeri kişilerde gözlenmektedir. En belirgin olarak genetik ve hormonlardaki bozukluklar neden olmaktadır. Bu nedenler ile dökülen saçların geri getirilmesi çok zordur. Kalıcı ve net çözümler için saç spreyleri ve saç ektirme yöntemleri yardımcı olabilir. Kadınlarda saç dökülmeleri daha çok hamilelik evresinde gerçekleşmektedir. Erkelere oranla kadınlar saçlarına daha fazla dikkat ettikleri için çok daha az problem yaşamaktadırlar. İki cins içinde ortak neden ise strestir. Günlük yaşantının ve duygusal problemler nedeni ile saç kökleri güçsüzleşir. Siz toparlanasınız da oldukça hassas bir hale gelirler, mutlu vakit geçiren insanların saçlarında çok daha dökülmeler görülmektedir. Diğer bir etkende beslenmedir ama stres kadar dökücü etkiye sahip değildir.

Saç Dökülmelerine Bitkisel Çözümler

Saç dökülmesi son yılların en çok imaj kaybına ve depresyona sokan fiziksel değişimlerin başında gelmektedir. Neredeyse her insanda ortak noktalar bulunsa da bazı noktalar da gerek çevresel gerek biyolojik etkenler yüzünden insanlar saçlarını kaybedebiliyorlar. Kadınlar da erkeklerde bu durumdan oldukça rahatsız ve sitemkârlar. En bariz belirtiler olarak duştan sonraki ele gelen kısımlar, tarakta kalan teller, havlu ile kuruladıktan sonraki evredeki görüntü resmen dökülmelere işarettir. Erkeklerde özellik ile baş üstü diye tabir edilen kısımlar ve önlere doğru olan bölgelerde başlangıç göstermektedir. Bunun başlıca nedenleri arasında genetik faktörler, yorgunluk, aşırı stres ve hastalıklar gelmektedir. Çözüm olarak saç ektirmek ilk seçenek gibi gözükse de saçları tamamen sıfır numara yapmak, şampuan değiştirmek gibi eylem ile birkaç önlem denense de birçoğu maalesef tam sonuca ulaştıramıyor. Bu yazımızda tamamen bitkisel çözümler ile bu problemi tamamen ortadan kaldırıyoruz. Başta vitamin eksikliği ve benzeri dökülmelere farklı yollar uygulansa da sunmakta olduğumuz çözümlerin bitkisel olması hiç yok ise kesinlik ile fayda sağlayacaktır.

En İyi Bitkisel Çözümler Nelerdir?

İlk seçenek olarak karşımıza çıkan birçok kültür ve yaşayış ile birlikte kendine günümüze taşıyan kına gelmektedir. Ne kadar eski bir yöntem olsa da tercih edilmesi durumunda kesinlik ile işe yarayacaktır. Karşım hazırlanırken içine zeytinyağı ve ceviz kabuğu gibi faydalı eklentiler yapılacak olursa, saçlar daha kuvvetli ve parlak bir görünüm kazanacaktır. Eğer dökülmelerinizin nedeni vitamin eksikliği gibi nedenlere bağlı ise, avokado yağı sizin için üretilmiş varsayabilirsiniz. Tüm vitamin eksikliğini saçlarınızdan kaldıracağınızdan şüpheniz olmasın. En çok ta kimyasal boyların verdikleri tahribattan dolayı dökülen saçlarda kullanılmaktadır. Badem yağını hiç duydunuz mu? Duymadıysanız ve saçlarınız dökülüyorsa tam size göre bir seçim olacaktır. Hem kökleri hem de uçları oldukça güzel bir şekilde besler ve yeniler. Diğer ve en etkili çözümlerin başında ise Hindistan yağı gelmektedir. Bu yağ sayesinde saç dökülmelerini önler ve aynı zamanda süt ile masaj yaparsanız kökleri de kuvvetlendirmiş olursunuz. Genetik faktörler başta olmak üzere tüm ilaç tedavileri için doktorunuzdan randevu almanız gerektiğini unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz