Ana SayfaSaç BakımıSaç Boyası Akıtmanın Doğal Yöntemleri

Saç Boyası Akıtmanın Doğal Yöntemleri

-

Saçlarınızı boyattınız ancak sonuç hiç de beklediğiniz gibi olmadı mı? İstediğiniz tonu yakalayamadınız ve saç renginizi beğenmediniz mi? Kimyasal işlemlerle saç boyanızdan kurtulabilirsiniz. Ancak önemli olan şey saçınızın zarar görmemesi. Saç boyası akıtma işlemini kimyasal yöntemler kullanmadan, doğal yöntemlerle de akıtabileceğinizi biliyor muydunuz? Pki doğal yöntemlerle saç boyası nasıl akıtılır? Bu yazımızda size rehberlik ederek saç boyası akıtmak için evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

Limon Kullanarak Saç Boyası Akıtma İşlemi

Limon, içeriğinde bulunan asit sayesinde saçınızdaki boyayı akıtmanızı kolaylaştırır. Limon kullanarak saç boyasını akıtmak için öncelikle saçlarınızı limonun suyu ile durulamanız gerekiyor. Ardından yarım saat civarı bekletip saçlarınızı yeniden durulayın. Limon aynı zamanda çok güçlü bir saç açıcıdır. Saç renginizin açılmasını istiyorsanız bu işlemi yaparken bekleme safhasında güneşin altınnda durun.

Sıcak Su Kullanarak Saç Boyası Akıtma İşlemi

sac boyasi icin bol dusSaç boyası akıtmada kullanılan en bilindik ve doğal yöntem belki de sıcak su kullanarak saç boyası akıtma işlemidir. Ancak bu işlem hemen sonuç vermez. Saçlarınızı duşa girince mümkün mertebe sıcak su ile yıkayın. Boyanın akmaya başladığını göreceksiniz. Fazla abartmamanız tavsiye olunur çünkü sıcak su saçlara zarar verir.

Karbonat Kullanarak Saç Boyası Akıtma İşlemi

Pek çok kullanım yeri bulunan karbonatın saçlarda kullanımı da bir hayli çeşitli. Saç boyası akıtmada da karbonatı kullanabilirsiniz. Sürekli kullanıyor olduğunuz şampuanınıza ekleyeceğiniz üç çay kaşığı karbonat saç boyasını akıtma konusunda size yardımcı olacaktır. Ancak saçlarınızı şampuanladıktan sonra on beş dakika bekleyip durulama işlemini sonrasında yapmanız gerekiyor.

Saç Boyası Akıtmanın Doğal Yöntemleri

Saçtaki boya nasıl akıtılır diye düşünenler için evde uygulayabileceğiniz doğal saç boyası akıtma yöntemlerini derleyerek sunduk. Arzu ettiğiniz yöntemi seçip saçınıza uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz