Ana SayfaSaç BakımıSaç Bakımı Konusunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saç Bakımı Konusunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

-

Dış görünümümüz üzerinde belki de en çok etkili olan parçamız saçlarımızdır. Sağlıklı bir şekilde uzayan saçlar, güzel bir görünüme sahip olacaktır. Fakat saçlar kendi hallerine bırakılarak uzatıldığında sağlıklı bir şekilde uzamaz ve bu yüzden ortaya güzel bir görüntü çıkmaz. Bu yüzden mutlaka saç bakımı tekniklerinden yararlanmalı ve saçlarımıza dönem dönem bakım yapmalıyız. Böylece hem saçlar daha sağlıklı bir hale kavuşacak hem de daha güzel bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Saç Bakımı Uzun Saçlarda Zor Değil

Özellikle uzun saçlı birçok kadın ve erkek saç bakımı konusunda en çok dikkat edilmesi gereken noktaların ne olduğunu merak etmektedir. İlk olarak söylenmesi gereken şey yıkama sıklığıdır. Saçları her gün yıkamak sanılanın aksine sağlıklı bir saç bakımı yöntemi değildir.

Saçlarımızın sanılanın aksine belli bir miktarda yağı ihtiyacı vardır. Her gün yapılan yıkamalar, bu yağın saçta kalmasına engel olur. Şampuan kullanımı da saç bakımı konusunda sık yapılan hatalardandır. Şampuanlar çok sık kullanıldığında saçta kalıntı bırakır ve bütün yağı yok eder. Bu yüzden her yıkamada şampuan kullanılmamalıdır.

Saçı yoğun ısıya maruz bırakarak kurutmak ve şekil vermek de saç sağlığı için oldukça tehlikelidir.  Zira, ısı saç tellerini kırar ve koparak dökülmelere neden olur. Bu yüzden saçları özellikle yaz aylarında havluyla veya kendi kendine kurutmalı ve çok sık fön çekmekten kaçınmalıyız. Bakım ürünlerini saç derisine uygulamamaya dikkat etmeliyiz. Bunlar yapıldığında saçlarınızın bakımı ideal şekilde yerine getirilmiş olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz