Ana SayfaModaSabahları Ilık Su İçmenin Faydaları

Sabahları Ilık Su İçmenin Faydaları

Ilık Su İçmek !!!

-

Sabah içilen ilk su bardağı sağlığınızda oldukça önemlidir. Çoğunlukla güne kahve veya çay gibi sıcak bir ferahlık ile başlamayı seviyoruz ancak alternatif bir kahvaltı içeceği olan ” Ilık Su ” yu düşünmeliyiz!

Muhtemelen bir çoğumuz sabah uyandığınızda hemen bir bardak su içmeyi alışkanlık edinmişizdir, ancak birçok insan sabahları ılık su içerek elde edebileceği tıbbi avantajları bilmemektedir.

Bir kaç kişi kalktığında sabah buzdolabından buzlu su içmeyi düşünür, buzlu su içerek serin ve ferah hissederler. Fakat sabahları buzlu su içmek için uygun bir zaman dilimi değildir. Mide sabahları doldurulmadığından, aşırı sıcak veya aşırı soğuk içecekler mideyi rahatsız edebilir ve midede rahatsızlığa neden olabilir.

İşte vücudunuza yardımcı olmak için sabahları ılık su içmenin beş avantajı :

1. Kan Dolaşımını Artırma:
Bir bardak ılık su içmek yağları kırıp duyusal sistemi güçlendirir. Ilık su vücutta toplanan ve kan dolaşımını artıran toksinleri temizler, düzenli kan dolaşımına yardımcı olur.

2. Kabızlık Giderici:
Sabahları aç karnına herhangi bir şeyden önce ılık su içilmesi, vücudu yeniden canlandırmaya yardımcı olacaktır ve orada kalan tüm yiyecekleri ayıracaktır. Bu, ekstra yiyeceklerin sindirim organları yoluyla kolayca hareket etmesini sağlayarak katı deşarjları arttıracaktır.

3. Ağrı Kesici:
Bu, birkaç kişiye ilginç gelebilir ancak ılık su, belirli türden acılara karşı inanılmaz bir düzenli çözümdür. Ilık su içmekten gelen sıcaklık, mide sorunları, adet sorunları, kas uyuşması ve abdominal problem gibi acı verici durumları dramatik olarak iyileştirebilir.

Bunun arkasındaki bir başka açıklama ise ılık suyun damarlarımızdaki kan akışını genişletmesidir ve bu da sıkışık olan kasları gevşetebilir.

4. Sindirime Yardımcı :

sindirim
Ilık su ve limon suyu sindirime ve toksinlerin tahliyesine yardımcı olabilir. Çok sayıda sıvı vücudunuzun midenizdeki yiyecekleri sindirmesine yardımcı olur, ancak ılık su en iyi çözümdür. Sert yiyecekler sindirilmek için çok zordur ve sindirim sistemimizde yağ depoları oluşturur, zira sindirim sistemini sağlıklı bir durumda tutan ılık su mineral içerikleri ortaya çıkartır.

5. Kilo Vermede Yardımcı :
Kilo vermek için sabahları bir bardak ılık su içmenin faydalı olabileceğini duymuşsunuzdur. Bu doğru. Sıcak su vücudun sıcaklığını arttırır ve bu da metabolik hızınızı artırır. Metabolik eylemde bir genişleme vücuda gün için daha fazla kalori tüketme kapasitesi sağlar. Güne limonlu bir bardak ılık su içerek başlayacak olursanız vücudunuzdaki yağ dokusunu ayrıştırarak parçalamasına yardımcı olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz